Ruhani, Deneyimsel Bir Sadelik: The Soft Hills’in Yeni Albümü “Viva Chi Vede” Yayında

The Soft Hills’in yeni albümü “Viva Chi Vede” yayında.

Los Angeles merkezli The Soft Hills, şarkıcı-söz yazarı Garrett Hobba’nın müzikal projesi olarak hayata geçmeye başlıyor ve grubun EP’si Aralık 2008’de dinleyiciyle buluşuyor.

Deneysel, iç güdüsel bir zemin üzerinde folk, saykodelik ve indie rock sularına açılan fikirler ışığında her albümüyle dinleyiciyi derinlerine çeken bir kolaj oluşturmayı biliyor The Soft Hills.

İngilizcesi “Alive who sees” anlamına gelen İtalyanca bir tabir olan “Viva Chi Vede” isimli yeni albümün başlangıç ​​hikayesi ise gizemli bir içeriğe sahip. Her şey Hobba’nın organik çiftliklerde çalışmak ve sanatçı rezidanslarına katılma planları ile 2017 baharında Avrupa’ya tek yönlü bir bilet almasıyla başlıyor.

Ancak eşzamanlı olaylar, onu Hollanda’da Utrecht’in dışındaki bir çiftliğe götürüyor ve temelde müziğe sırtını döndükten ve ruhsal bir rahatsızlık yaşadıktan sonra üç gece bir ayahuasca tedavi törenine katılıyor. Ayahuasca, Amazon havzasının yerli halkları arasında hem sosyal olarak hem de törensel manevi ilaç olarak kullanılan psikoaktif bir mayalı içecektir.

Bu güçlü dönüştürücü ve iyileştirici deneyimin verdiği keşif ışığında, yenilenen bir amaç ve yaratıcılık duygusuyla Hobba, Avrupa’daki tüm planlarını iptal ederek bir akustik gitar satın alıyor. Portland, Oregon’a taşınıyor ve hemen yeni şarkılar yazmaya başlıyor.

Altı ay sonra eski grup arkadaşlarını Jon Peloso (gitar/keyboard) ve Anthony Shadduck (dik ve elektrik bas) arıyor. Sonrasında davulcu Garrit Tillman’ı da projeye dahil ederek Thousand Oaks’ta bir stüdyo kiralıyorlar ve böylelikle albümün yolu açılıyor.

Tahmin edileceği üzere de albümün üzerine kurulduğu temel anlam, Hobba’nın yaşadığı bu ruhani ve törensel deneyimi yansıtıyor.

Yedinci The Soft Hills albümü olan “Viva Chi Vede”nin içeriğinde, tüm bu gizemli ve ruhsal mana bütünlüğüyle birlikte grubun bu zamana kadar ki mükemmeliyetçi ancak sade ve mütevazı detaylarını aktaran keyifli bir ahenk yakalamak mümkün.

Kaynak: Riot Act Media

tr_TRTurkish