Red Hot Chili Peppers’tan Sürpriz Yeni Albüm Duyurusu

Red Hot Chili Peppers cephesinden sürpriz bir yeni albüm açıklaması geldi.

Grup gitarist John Frusciante ile 2006’daki “Stadium Arcadium”dan bu yana yani on altı yıl aradan sonra ilk albümleri olan “Unlimited Love”ı geçen nisan ayında yayımladıktan sadece aylar sonra yeni bir albüm duyurusu ile daha çıkageldi.

İsminin “Return of the Dream Canteen” olduğu ve yapımcılığını Rick Rubin’in üstlendiği albüm, Warner aracılığıyla 14 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak.

Albümü duyuran açıklamada grup şunları söyledi:

Bir şekilde her zaman olduğumuz grup olarak kendimizi aramaya çıktık. Sırf eğlence olsun diye takıldık ve eski şarkılar öğrendik. Çok geçmeden yeni şarkılar yaratmanın gizemli sürecine başladık. Yol boyunca yüzlerce kez bizimle arkadaş olan güzel bir kimya karışması. Bu ses ve görüntü akışını bulduğumuzda, madenciliğe devam ettik. Zamanla, büyük beden iç çamaşırlarından oluşan elastik bir bel bandına dönüştüğünde, yazmayı ve sallanmayı bırakmak için hiçbir nedenimiz yoktu. Bir rüya gibi hissettim. Her şey söylenip yapıldığında, birbirimize olan karamsar sevgimiz ve müziğin büyüsü bize ne yapacağımızı bildiğimizden daha fazla şarkı armağan etmişti. Neyse anladık. Arka arkaya 2 çift albüm yayınlandı. İkincisi, ilki kadar kolayca anlamlıdır veya tersine çevrilmesi gerekir. ‘Return of the Dream Canteen’, olduğumuz ve olmayı hayal ettiğimiz her şeydir. Paketlenmiş. Kalplerimizin kanıyla yapıldı, saygılarımızla, Red Hot Chili Peppers.”

Yeni albüm duyurusu, Chili Peppers’ın cumartesi gecesi Denver’da resmen başlayan Kuzey Amerika turunun lansmanıyla aynı zamana denk geliyor. Gösteriler Ekim ayına kadar devam ediyor ve HAIM, Beck, The Strokes, St. Vincent ve Thundercat’in katılımlarını içeriyor.

Fotoğraf: Clara Balzary

tr_TRTurkish