Roxy Müzik Günleri’nde Finalistler Belli Oldu, Final Haftası Geldi Çattı

Bir gelenek, bir ruh, bir kültür aktarımı.

Dile kolay, bu yıl 23. kez kapılarını yeni yeteneklere açan Roxy Müzik Günleri’nde yaşanan yoğun bir şeçim süreci sonunda final haftası geldi çattı.

Başladığı 1996 yılından bu yana Teoman, Hayko Cepkin, Bedük, Can Gox, Aylin Aslım, Özge Fışkın, Gevende, Direc-T, Barış Demirel, Gaye Su Akyol ve Melis Danişmend gibi ünlü isimlerin gelip geçtiği Roxy Müzik Günleri için bu yıl rekor katılım yaşandı ve ikisi yurt dışından olmak üzere 47 şehirden 410 grup/sanatçı başvurdu.

Ahmet Kenan Bilgiç, Alper Bahçekapılı, Barış Demirel, Batıkan Baksı, Boğaç Gökmen, Cem Selcen, Çağrı Sinci, Ece Duyar, Gülşah Güray, Hakan Kurşun, Hakan Tamar, İpek Atcan, İzzet Öz, Kanat Atkaya, Murat Beşer, Murat Hasarı, Nil İpek, Ömer Ahunbay, Özge Fışkın, Şafak Ongan ve Taner Öngür’den oluşan jüri, yirmi gün süren eleme süreci sonunda finallere katılmaya hak kazanan 12 grup/sanatçıları belirledi.

Finale kalanlar alfabetik sıraya göre şöyle:

Acemli Dorian (İstanbul), Alkame (Eskişehir), Babür ve Yeni Dünya Düzeni (İstanbul), Bordo (İstanbul), Gabadan (İstanbul), Juliet (İstanbul), KC (Giresun), Köpekler (Antalya), Mehmet Samedcan (Muğla), Sacred Band of Thebes (İstanbul), Saye (İstanbul), Sren (İstanbul), Şart (İstanbul)

Gruplar 14-15-16 Mayıs tarihlerinde Roxy Club’da canlı performanslarını seyirci ve jüri karşısında sahneleyecekler. Finallerin Roxy %100 Müzik Günleri instagram hesabından canlı yayınlanacağı performanslar sonunda, dereceye giren gruplar 17 Mayıs gecesi büyük bir ödül töreniyle ödüllerini alacaklar.

Ödüller:

Birinci, Yüzdeyüz Müzik’ten 120.000 TL para ödülü, Ada Müzik stüdyolarında kayıt hakkı ve birinci gelen eserin Ada Müzik tarafından yayınlanması

İkinci, Yüzdeyüz Müzik’ten 50.000 TL para ödülü

Üçüncü, Yüzdeyüz Müzik’ten 30.000 TL TL para ödülü

Seçilen bir grup veya yorumcuya 25.000 TL Hasarı Film Müzik Ödülü

Plakhane‘den bir retro pikap en iyi enstrüman ödülüne verilecek.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish