Rotka Ajanda’dan Bursa’da Haftanın 5 Etkinliği

Bursa müzik ve tiyatro açısından dolu bir hafta yaşayacağa benziyor. Jehan Barbur ve Halil Sezai dinleyicileriyle buluşurken 3 güzel oyun da izleyicilere ulaşacak. Rotka Ajanda’ya takılan Bursa’daki haftanın etkinlikleri:

1 – Halktan Biri (Travis Pine) Oda Tiyatrosu’nda

Oyun, sıradan, işini kaybetmiş bir Amerikalı olan Travis Pine’ın, geleceğinden duyduğu endişe sebebiyle, Başkan’a durmadan eleştiri dozu yüksek mektuplar yazması ve Başkan’ın bu mektupları okuyup etkilenmesi neticesinde de, Travis Pine’nın mektup yazmasını durdurmak için ajan göndermesiyle gelişen trajikomik olayları anlatıyor.

Tarih: 7 Ocak Perşembe Saat: 18:00

Yer: Oda Tiyatrosu

2 – Jehan Barbur Hayal Kahvesi Bursa’da

2009’da çıkardığı ilk albümünden itibaren, bir hikaye anlatıcısı olarak, çağdaş kadın ozan geleneğini sürdürme gayretinde olup, müzik dünyasında kendine özgü bir yer edinen Jehan Barbur 8 Ocak’ta Hayal Kahvesi Bursa’da dinleyicileriyle buluşacak.

Tarih: 08 Ocak 2016 Saat: 23:00

Yer: Hayal Kahvesi Bursa

3 – Bana Mastika’yı Çalsana AVP Sahnesi’nde

Bana Mastikayı Çalsana; İzmir’ de Çingene Mahallesi olarak bilinen, İki Çeşmelik’te geçer. Ekonomik ve sosyal zorunluluklar farklı kökenden gelen bir çok insanı bu mahallede bir araya getirmiştir. Herkesin bir hikayesi, farklı hayalleri vardır. Kimi iyi bir evlilik yapıp o mahallenin dışında bir hayat kurma, kimi devrim yapıp dünyayı kurtarma, kimi yanı başındaki sevgilisine kavuşma hayali kurar. Küçük Yeşim ise büyüyünce Çingene olmayı hayal eder. Ancak 12 eylül dönemi gölgesinde bu hayallere kavuşmak hiç de kolay değildir.

Tarih: 8 Ocak Cuma Saat: 20:00

Yer: Devlet Tiyatroları AVP Sahnesi,

4 – Halil Sezai Jolly Joker Bursa’da

Yorumcu, besteci ve oyuncu kimliğiyle adından sıkça söz ettiren Halil Sezai, 2015 yılında yayımladığı “Ervah-ı Ezel” albümü ve sevilen hit parçalarıyla, 9 Ocak’ta vereceği konserde Jolly Joker Bursa sahnesinde olacak.

Tarih: 09 Ocak 2016 Saat 22:00

Yer: Jolly Joker Bursa

5 – İnternette Tanışan Son Çift Nazım Hikmet Kültür Evi’nde

Tito’nun kaleme aldığı “İnternette Tanışan Son Çift”, Nilüfer Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Evi’nde Bursalılarla buluşmaya devam ediyor.

“Ne kadar fıttırık bi şey çıktın sen ama ya! Bilgisayardan yazışırken ‘çok güzel dolma sararım, gerekirse ikiz, üçüz bakarım’ diyen kızsın sen… Yalancı!”

Tarih: 10 Ocak 2016 Saat:20:00

Yer: Nilüfer Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Evi

tr_TRTurkish