Rook Road’dan Albüm Yayınının Hemen Öncesinde Bir Şarkı Daha Dinliyoruz: “Paradox” Yayında

Rook Road, kendi isimlerini taşıyan çıkış albümlerinin yayınına birkaç gün kala dördüncü single’ı “Paradox”u klibi eşliğinde sunuyor.

Grup, 11 Kasım 2022’de SAOL aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümden şu ama dek paylaştığı şarkılar “Kinda Glow”, “Talk Too Much” ve “Sometimes” ile albümün etkileyici detaylarına dair ipuçları sunmuştu.

Saf ve güçlü yeni şarkı “Paradox, neredeyse rüya gibi bir gitar ve org etkileşimi taşıyan basit ama etkili bir bas yürüyüşüylr hareket ediyor. Paylaşılan bu dört şarkının görkemli finali, elbette büyük bir kreşendo ister ve Paradox, güçlü Hammond orgu bir kez daha solo gitarın karşısına koyarak unutulmaz bir şekilde sunar.

Grup şarkıyla ilgili olarak açıklamaya, “Paradox, tüm bireysel yaşam yollarımıza büyük ölçüde katkıda bulunan etik değerlere vedamızdır” diye başlıyor ve devam ediyor,

Hissettiğimiz çekişmenin bir ifadesi – dev bir saçmalık balonuna dönüşen bir sosyal medya çevresi pisliğinde her trendin peşinden koşan insanlarla çevrili. Bu hayali şey bir anda çökmez, sadece insanları geri tükürür. Yıkılmış ve yarı sindirilmiş olarak, trendlerin onları avladığının farkındalar, tersi değil.”

2020’nin başlarında kurulan grubun, büyük saygı duyduğu Deep Purple’ın damarında blues ve klasik 70’ler heavy rock rüzgârı ile günümüz rock kıvamının kol kola girdiği beste yapılarında dinleyici rock evrenine dair hiçbir şeyi kaçırmıyor.

Tüm üyelerinin beste sürecine eşit olarak dahil olduğu bir grup olan Rook Road, şarkıları pandeminin elverdiği şartlar dahilinde ancak sonunda her şeyin yolunda gittiğine ve şaşırtıcı bir şekilde birlikte takılıyormuş hissiyatını yakaladıklarına değiniyor.

Ham güç ve doğru şeffaflık derecesi arasında sıkıca duran modern bir prodüksiyonla beslenen grup, bireysel üyeler arasındaki kusursuz bağlantıyı kanıtlarken, arkadaşlarla yoğun bir takılma hissini korumayı başarıyor.

tr_TRTurkish