Hostage’dan Sıradan Fikirlere Tutunmayan Alışılmadıkların Keşfinde Bir İlk Albüm: “Memento Mori” Yayında

Şunu hayal edin: 20’li yaşlarınızın başındasınız ve grubunuzda birkaç yıl çaldıktan sonra birdenbire beklenmedik bir sürprizle karşılaşıyorsunuz. Gazı köklemeye ve fırtına gibi esmeye hazırlanıyorsunuz ki o zaman dünya soğuyor.

Almanya, Aachen merkezli modern metalcore grubu Hostage’ın şarkıcısı Noah Müller, “Açıkçası berbattı,” diyor ve ekliyor, “Ancak, zaman ayırmamızı ve ilk albümümüz “Memento Mori” üzerinde çalışmamızı sağladı.”

Yorumladıkları Chainsmokers’ın “Don’t Let Me Down” cover’ı, pandeminin ortasında bir gecede hite dönüştü ve konserlerin her yerde iptal edilmesiyle birlikte mikrofon başında Noah Müller, davulcu Marvin Ruddies ve gitaristler David Fuß ile Nico Ruddies durumdan en iyi şekilde yararlanmaya karar veriyorlar: Gelecekteki ilk albümleri “Memento Mori” için şarkı yazmaya devam.

“Memento Mori” bir ilk albüm ancak grubun ilk single’larından itibaren kaydettiği tüm ilerleme gerçekten parlıyor. Sıradan fikirlere tutunmayan, daha çok deneyimledikleri mucizeleri taze ve ilham verici soundlarıyla besleyerek alışılmadık şeyleri keşfetmeyi seven bir çete tarafından icra edilen modern bir metalcore türü sunuyorlar.

Ayrıca albüm üç dikkat çekici iş birliğine de ev sahipliği yapıyor. “Game Over”da, Christoph Wieczorek (Annisokay), “M.U.T.O.” şarkısında ise Alleviate’den Marius Weller yer alırken, 90’lardan bu yana Alman alternatif metal sahnesinin ağır toplarından H-Blockx’tan Dave Gappa ve Henning Wehland’ “Rebellion”da gruba destek oluyorlar.

Albümün yayın sürecinde sekiz single paylaşarak dinleyiciyi hayli içine çektikleri on beş şarkılık albümün ismi “Memento Mori” ile ilgili olarak şarkıcı Noah, “Bunu her şeyin sonlu doğasının bir ifadesi olarak kullandık” diyor, “Hiçbir şey sonsuza kadar sürmez; iyi değil, kötü değil.”

What's your reaction?

tr_TRTurkish