Ronnie James Dio’nun Otobiyografik Kitabı Temmuz’da Geliyor

Rock ve metal tarihinin istisnasız en büyük seslerinden biri olarak dünya çapında bir ilham kaynağı olan Ronnie James Dio’nun uzun zamandır beklenen “Rainbow In The Dark: The Autobiography” başlıklı otobiyografik kitabının duyurusu yapıldı.

2010’da vefat etmeden önce otobiyografisi üzerinde çalışan Ronnie James Dio’nun kitabının şimdi müzik yazarı Mick Wall tarafından tamamlandığı ve 27 Temmuz’da yayımlanacağı açıklandı.

Uzun zamandır arkadaş olan Dio ve Wall, ikonik metal şarkıcısı 16 Mayıs 2010’da mide kanserinden vefat etmeden önce otobiyografi üzerinde çalışıyorlardı. Yayıncı Permuted Press’in basın açıklamasına göre kitap, Dio’nun efsanevi kariyerini ve bir rock şarkıcısı olarak hayatını samimi ve mizahi bir şekilde anlatıyor.

Müziğe başlamasını, partiler, barlar, dernek ve kulüplerde çalmasını sağlayan yakın arkadaş çetesi, onu mikrofona götüren ve hayatını sonsuza dek değiştiren ani geçiş; Rainbow’un doğuşuna ve Ritchie Blackmore ile üretken ama zor bir işbirliğine yol açan şans; onu Black Sabbath’ın ikinci şarkıcısı yapan ve onları yeni başarı seviyelerine taşıyan tesadüfi buluşma; heavy metalin kalıcı sembolü olan Şeytan Boynuzlarının doğuşunun arkasındaki şaşırtıcı derecede hassas hikaye; hayatını istikrara kavuşturan Wendy ile olan evliliği ve kariyerinin en başarılı girişimini başlatmak için bir araya getirdikleri büyük bahis… kendi grubu DIO.

Deep Purple / Rainbow gitaristi Ritchie Blackmore ile olan çatışmasından, Black Sabbath’ın dirilişini raydan çıkaran ilaçlara, her bir grubu yıpratan kişilik çatışmalarına kadar her şey en ince ayrıntısına kadar ve en açık ifadelerle anlatılıyor.

Kitap, “Adanmışlık ve tutkunun samimi, şaşırtıcı, çoğu zaman eğlenceli, bazen hüzünlü bir vasiyettir” ifadesiyle tanımlanırken okuyucuların, reşit olma öyküleri, şaşaalı aşırılık hikayeleri ve kuliste, otelde, stüdyoda, yoldan uzakta kapalı kapılar ardında eve döndüğünüzde gerçekte neler olduğuna dair samimi hatıralar bekleyebileceklerinin altı çiziliyor.

blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish