Ronnie James Dio’nun Eşi ‘Holy Diver’ Şarkısının Black Sabbath için Yazıldığını Söyledi

Ronnie James Dio’nun eşi ‘Holy Diver’ şarkısının esasen Black Sabbath için yazıldığını açıkladı.

Ronnie’nin dul eşi Wendy, Loudwire ile yaptığı yeni bir röportajda, Ronnie’nin Black Sabbath ile geçirdiği süre boyunca ‘Holy Diver’ ve ‘Don’t Talk To Strangers’ şarkılarını yazdığını ve şarkıların onlarla birlikte çalınmasını istediğini söyledi. Ancak Sabbath ile yollarını ayırdıktan sonra şarkılar Dio grubunun bir parçası oldu.

‘Holy Diver’ şarkısının kariyerinde nasıl “muazzam bir kumar” olduğundan bahseden Wendy, “Ronnie her zaman yapmak istediği şeyi yaptı. Plak şirketinin veya başka birinin ne istediğini asla dinlemedi. Albümü yaparken her zaman savunduklarına bağlı kaldı. Başarılı olacağını umuyordu. Hiçbirimiz bunun ne kadar başarılı olacağını fark etmedik” diyor ve ekliyor, “Gerçekten bir şeylerle oyalanıyorduk ve ‘Holy Diver’ ve ‘Don’t Talk to Strangers’ yazmıştı; Black Sabbath’ta olduğu süre boyunca, onların Sabbath şarkıları olması gerekiyordu.”

Sabbath’tan ayrıldığında, onun için solo bir anlaşma yaptık ve o, şarkıları albüme koydu ve grubu bir araya getirdi, daha fazla şarkı yazdı ve albüm çıktı. Albümün ne kadar harika olduğu ve zamanın testine nasıl dayandığı konusunda herkes şaşkına döndü. Önümüzdeki yıl 40 yıl olacak.”

Ronnie James Dio, kendisiyle aynı dönem Black Sabbath’ta baget sallayan davulcu Vinny Appice ile gruptan ayrıldıktan sonra 1982 yılında Dio’yu kurdu ve grubun ilk albümü ‘Holy Diver’, 1983’ün mayıs ayında dinleyiciyle buluştu. Albüm heavy metal tarihinin en mühim ve ilham verici albümlerinden biridir.

nme.com

tr_TRTurkish