Naz Özgülüş İlk Teklisi ‘Kaçmasın Diye’ ile Müzik Yolculuğuna Başlıyor

Oynadığı dizilerle oyunculuk kariyerinde bir hayli yol kat eden Naz Özgülüş, Evrencan Gündüz ile düet yaptığı ‘Kesso’ şarkısıyla çocukluk aşkı müziğe de kariyerinde yer açmıştı. Naz Özgülüş şimdi de ilk teklisi ‘Kaçmasın Diye’ ile müzik yolculuğuna başlıyor.

Oyuncu olarak tanıdığımız Naz Özgülüş’ün tiyatro serüveni lisede başladı, ‘Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü kazanmasıyla devam etti. Meltem Cumbul, Ayşe Lebriz gibi önemli oyuncu ve yönetmenlerin oyunlarında yer aldı. Naz Özgülüş Fox TV’de yayınlanan ‘Deli Gönül’ dizisinde hayat verdiği ‘Venüs’ rolü ile dikkat çekmiş, ‘Tutunamayanlar’ adlı dizideki ‘Eylem’ karakteriyle de oyunculuk kariyeri ivme kazanmıştı.

Babası Türk sanat müziği sanatçısı, annesi müzik öğretmeni olan Naz Özgülüş’ün çocukluğu müzikle iç içe geçti. Annesinden nota, babasından şan öğrendi. Okul dönemlerinde bir mekânda şarkı söyleyen Naz Özgülüş’ün kariyeri oyunculuk yönünde ilerleyince müzik arka planda kaldı. Evrencan Gündüz ile tanışması sayesinde çocukluk aşkı müzikle yolları tekrar kesişti.

Naz Özgülüş “Uzun zamandır şarkı söylemiyordum ama Evrencan bu döngüyü kırdı. Bana sürekli şarkı söyletti, şarkı yazdırdı. Evrencan’ın müzikal olarak bana katkısı çok büyüktür. Birçok şey öğrendim ondan. Hala da öğrenmeye devam ediyorum” diyor. Birlikte ‘Kesso’ şarkısında yaptıkları düetle müziğe geri dönen Naz Özgülüş şimdi de kendi kanatlarıyla uçmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz zorlu dönemlerin ardından neşe hissini hatırlatacak şarkılar yapmak isteyen Naz Özgülüş Evrencan Gündüz’ün yaptığı bestenin üzerine söz yazdı ve ‘Kaçmasın Diye’ ortaya çıktı. 70’lerin disko şarkıları tarzındaki ‘Kaçmasın Diye’nin düzenlemesi Genco Arı’ya ait. Naz Özgülüş “Şarkımızın bütün kalplere neşe ve şevk getirmesini istiyoruz” diyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish