Ronnie James Dio Belgeselinin Afişi Paylaşıldı

Rock sahnesinin efsanevi sesi Ronnie James Dio’nun hayatı ve ilham verici kariyerini ekrana taşıyacak belgesel “Dio: Dreamers Never Die”ın resmi afişi paylaşıldı.

Dünya prömiyerini 11 Mart-20 Mart tarihleri ​​arasında Austin, Teksas’ta düzenlenecek SXSW Film Festivali’nde yapacak “Dio: Dreamers Never Die”, Dio hakkında sanatçının tam yetkili ilk belgesel olma özelliği taşıyor.

Resmi açıklamaya göre “azim, hayaller ve kendinize inanma gücü hakkında” ifadesiyle tanımlanan belgesel, “50’lerin doo-wop şarkıcısından Ritchie Blackmore’un RAINBOW’ındaki ilk klasik rock günlerine, BLACK SABBATH’da Ozzy Osbourne’un yerine geçmesine ve sonunda efsanesini pekiştirmek için grubu DIO ile yaptığı inanılmaz yükselişin derinliklerine iniyor” şeklinde özetleniyor.

“Dio: Dreamers Never Die” BMG tarafından finanse edildi ve Don Argott ile Demian Fenton tarafından yönetildi.

Ronnie James Dio’nun hikayesi bir standart rock belgeselinin ötesine geçiyor. Dio’nun 2010 yılında mide kanseri nedeniyle zamansız ölümünden önce yarı yarıya bitirdiği otobiyografisinin arka planında yer alan film, hayatının, aşkının ve hikayelerle dolu kariyerinin ilham verici yolculuğunu anlatıyor. O, kapalı gişe stadyumlarda çalmak ya da hastalıklarla mücadele etmek olsun, güçlü sesi ve nazik kalbi, ailesi, arkadaşları ve dünyanın dört bir yanındaki hayranları üzerinde derin bir etkiye sahipti.

blabbermouth.net

tr_TRTurkish