Roger Waters, Dark Side of the Moon Albümü Yeniden Kaydından “Time”ın Yeni Versiyonunu Paylaştı

Roger Waters, Pink Floyd’un The Dark Side Of The Moon albümünün yeni kaydedilmiş bir versiyonunu yayımlamaya hazırlanıyor.

“The Dark Side Of The Moon Redux” olarak adlandırılan Waters’ın versiyonu 6 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak. Versiyonun yayımlanmasından önce Waters “Time” şarkısını yeniden kaydını paylaştı.

“Money” versiyonuna benzer şekilde Waters, vokallerine daha fazla vurgu yapmak için “Time”ın saykodelik enstrümantasyonunu yavaşlatıyor ve ölçeklendiriyor.

“The Dark Side Of The Moon Redux”un yapımcılığını Waters ile birlikte Gus Seyffert üstlendi ve Seyffert, Joey Waronker, Jonathan Wilson, Johnny Shepherd ve Jon Carin’den oluşan bir ekip stüdyoda mesai yaptı. David Gilmour ve Nick Mason gibi orijinal albümde yer alan diğer üyelerinin kayıtlarda yer almaması dikkat çekiyor.

Waters yaptığı açıklamada “Orijinal Dark Side of the Moon bazı açılardan yaşlı bir varlığın insanlık durumuna yaktığı ağıt gibi hissettiriyor” diyor. “Ama Dave [Gilmour], Rick [Wright], Nick [Mason] ve ben bu albümü yaptığımızda çok gençtik ve etrafımızdaki dünyaya baktığınızda mesajın pek de kalıcı olmadığını görüyorsunuz. Bu yüzden 80 yaşındaki bir insanın bilgeliğinin yeniden tasarlanmış bir versiyona neler katabileceğini düşünmeye başladım.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Roger Waters, photo credit Valery Sharifulin

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish