Rock Efsanelerinin Kayıt Mabedinin Öyküsünü Aktaran Yeni Bir Belgesel Geliyor

Ozzy Osbourne, Robert Plant, Liam Gallagher ve rock sahnesinin birçok mühim isminin kayıt yaptığı bir mabede dönüşen stüdyonun öyküsü, “Rockfield: The Studio on the Farm” isimli yeni bir belgesel ile ekrana taşınıyor.

Hannah Berryman tarafından yönetilen ve birçok festivalde gösterilen yapım, Galler kırsalındaki ünlü kayıt stüdyosunun hikayesini onlarca yıllık kamera arkası arşiv görüntüleriyle anlatıyor.

Yıllar boyunca, Black Sabbath, Queen, Oasis ve Coldplay gibi grupların, 50 yıl önce ilk konut kayıt stüdyolarından biri olarak kurulan Rockfield’da kayıt yaptılar.

Rockfield Studios, bir gün inekleri sağarken müzik yapmayı hayal eden iki kardeş, Kingsley ve Charles Ward tarafından kurulan çiftlik ortamı ile tanınırken, sonunda aile çiftliğini işleyen bir stüdyoya çevirecek ve kırsal, izole konum, sakinleştirici bir çalışma ortamı arayan sanatçıların tercihi olacaktı.

14 Mayıs’ta gösterime girecek yapımdan yeni paylaşılan bir klipte, Ozzy Osbourne ve Tony Iommi, çığır açan Paranoid albümünün provalarını yeniden hatırlıyorlar.

Fragmanda Osbourne, “Ne yaptığımızın farkında değildik” diyor ve ekliyor, “Biliyorum, hadi heavy metal icat edelim, diye gitmedik.”

consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish