Red Hot Chili Peppers’tan Yeni Albüme Günler Kala Bir Şarkı Daha, “Not the One” Yayında

Red Hot Chili Peppers, yaklaşan albümleri “Unlimited Love”ın yayınına bir hafta kala, yeni single olarak bu kez duygusal bir şarkı olan “Not the One”ı paylaştı.

Bir başkasının beklentilerini karşılamaya çalışmayı anlatan şarkı sözleriyle öne çıkan şarkı, albümden kulaklarımıza ulaşan üçüncü kayıt olurken, grup 1 Nisan’da dinleyiciyle buluşacak albümde şimdiye kadar “Poster Child” ve “Black Summer” single’larını paylaşmıştı.

Yapımcılığını Rick Rubin’in üstlendiği “Unlimited Love”, grubun 2006’dan bu yana gitarist John Frusciante’nin yer aldığı ilk albümü olma özelliği taşıyor. Grubun bir önceki albümü Haziran 2016’da çıkan “The Getaway” olmuş, gitarist John Frusciante ise 2019’da gruba yeniden dahil olmuştu.

Red Hot Chili Peppers’ın yapımcı Rick Rubin iş birliğinde kaydedilen ve on yedi şarkının yer aldığı albümü şubat ayı başında duyurmuş ve albümle ilgili olarak, “tek amaçlarının müziğin içinde kaybolmak olduğunu” vurgulamıştı.

Grup önümüzdeki hafta yayınlanacak albümle ilgili olarak “Dünyaya bir ışık tutmayı, insanları yükseltmeyi, bağlantı kurmayı ve insanları bir araya getirmeyi arzuluyoruz. Yeni albümümüz ‘Unlimited Love’daki şarkıların her biri bizim evrene bakışımızı yansıtan birer parçamız” diyor.

tr_TRTurkish