Christian Abdullah’ın Yeni Albümü “Something Happened” Yayında

Christian Abdullah’ın 2016’da yayınlanan ilk albümü “Genug Live” sonrası beklenen ikinci albümü “Something Happened”, Riff’n Night Records markasıyla tüm dijital müzik platformlarında yayında.

Gitarist ve besteci Christian Abdullah heyecanlarını ve itirazlarını günümüz toplumsal gelişmeleriyle birleştirerek, 60’lı yılların esintisiyle bestelediği şarkıları müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

2016 yılında ilk albümü “Genug Live”ı, Aralık 2017’de ilk single’ı “Yük”, Mayıs 2018’de ise ikinci Single’ı “Sonsuz”u yayınlayan gitarist, geçen yıl yeni albümden sırasıyla, “Waves”, “Hanging Around”, “Tomorrow” ve “Forget Me Not” şarkılarını dinleyiciyle buluşturmuştu.

“Something Happened” Christian Abdullah’ın grubu dieTrippers ve özellikle Çikolata Müzik Fabrikasının düzenleme, kayıt ve mix desteği ile tamamlanırken, şarkıların mastering’i Abbey Road stüdyolarında, 2015 ve 2020 yılında Grammy adayı olan Miles Showell tarafından yapılmıştır.

Christian Abdullah hiçbir şey olmamışsa bile bir şeylerin olduğunu iddia ettiği İngilizce ve Türkçe parçalardan oluşan yeni projesi ile dinleyiciye keyifli bir dinleme seansı hediye ederken şu mesajı veriyor:

İnsanların da müzik gibi evrensel kabul edildiği, sınırların olmadığı, paylaşmanın, sevgi ve saygının, hoşgörünün, tüm benliğimizle sığınmamız gereken tek seçenek olduğu daha güzel bir Dünya dileğiyle.”

tr_TRTurkish