Red Hot Chili Peppers Yeni Şarkısı ile Eddie Van Halen’a Saygılarını Sunuyor

Red Hot Chili Peppers, grubun yaklaşmakta olan albümü “Return of the Dream Canteen”in yeni ön izlemesi “Eddie”yi paylaştı.

Adından da anlaşılacağı gibi “Eddie”, Ekim 2020’de yaşamını yitiren gitar üstadı Eddie Van Halen’ın anısına yazılmıştır.

Şarkıcı Anthony Kiedis, “Bazen sanatçılardan ne kadar derinden etkilendiğimizi ve onlara bağlı olduğumuzu, öldükleri güne kadar fark etmiyoruz. Eddie Van Halen türünün tek örneğiydi,” diyor ve ekliyor,

Ölümünün ertesi günü Flea, duygusal bir bas dizisiyle provaya girdi. John [Frusciante], Chad [Smith] ve ben çok geçmeden tüm kalbimizle birlikte çalmaya başladık, onun onuruna bir şarkı zahmetsizce açıldı. Hayatımıza bu kadar çok şey katmış bir insan için üzgün olmak ve bu kadar önemsemek iyi hissettirdi. Şarkı Eddie’ye adıyla hitap etmese de onun Sunset Strip’teki ilk günlerinden ve Van Halen’ın zihnimize çizdiği rock n roll duvar halısından bahsediyor. Sonunda şarkımız, Eddie’yi öldüğü için değil, en çılgın rüyasını yaşadığı için hatırlamanızı istiyor.”

14 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak yeni albüm “Return of the Dream Canteen” Nisan ayında yayımlanan “Unlimited Love”dan sonra Red Hot Chili Peppers’ın 2022’deki ikinci albümü olacak. Grup geçen ay albümden çıkan ilk şarkı olan “Tippa My Tongue”u paylaşmıştı.

Fotoğraf: Clara Balzary

tr_TRTurkish