Quentin Tarantino Yeni Kitabı “Cinema Speculation” İçin Tanıtım Turnesine Çıkıyor

Quentin Tarantino, ilk kurgu olmayan kitabı “Cinema Speculation”ı 25 Ekim’de Harper Collins aracılığıyla yayımlayacak. Tarantino kitabın yayınının hemen ardından ise kasım ayı başında bir kitap tanıtım turuna çıkacağını duyurdu.

Los Angeles, San Francisco, Portland, Austin ve New York City gibi birkaç büyük Kuzey Amerika kentindeki sinema salonlarında soru-cevap şeklinde geçecek kitap turunda Tarantino, çalışmalarından alıntı okuyacak ve film eleştirmenleri ve tarihçileriyle konuşacak.

Kitabın arkası özeti şu şekilde:

Quentin Tarantino, çağdaş film yapımcılarının en ünlülerinden biri olmasının yanı sıra, muhtemelen yaşayan en neşeli bulaşıcı film aşığıdır. Yıllarca, sonunda filmler hakkında kitaplar yazmaya başladığını röportajlarda lanse etti. Şimdi, Cinema Speculation’ın zamanı geldi ve sonuçta onun tutkulu hayranlarının ve tüm film severlerin umabileceği her şey oldu. 1970’lerden kalma kilit Amerikan filmleri etrafında organize edilmiş ve hepsini ilk kez o sırada genç bir sinemasever olarak izlediği bu kitap, eğlenceli ve eğlenceli olduğu kadar entelektüel olarak titiz ve anlayışlı. Bir kerede film eleştirisi, film teorisi, bir habercilik başarısı ve harika kişisel tarih, hepsi QT’ler olarak hemen tanınan tek bir sesle ve sinema hakkında sadece sanat formunun en büyük uygulayıcılarından birinin mümkün olan nadir bakış açısıyla yazılmıştır.”

Tarantino’nun son filmi, 2019 tarihli “Once Upon a Time in Hollywood” olmuş ve daha sonra onun için 70’ler tarzı bir roman yazmıştı. Bir sonraki filminin, onuncu filminin son olacağını söyledi, ancak henüz bu konuda hiçbir şey açıklamadı.

tr_TRTurkish