Patti Smith, Instagram Hesabından İlham Alan Yeni Kitabı “A Book Of Days”i Duyurdu

Patti Smith, resmi Instagram hesabından ilham alan “A Book Of Days” isimli yeni kitabını duyurdu.

Kitap, bir yıl boyunca Smith’in “yoldaki ve yol dışındaki hayatını” yakalayan 365’ten fazla fotoğraftan oluşacak. 15 Kasım’da Penguin Random House aracılığıyla piyasaya sürülecek.

A Book Of Days’in girişini yazan Smith, eşlik eden 12 günlük bir kitap turuna çıkmaya hazırlanıyor.  Etkinliklerde bir “Şarkılar ve Hikayeler” dizisi sunacak. Kısıtlama 14 Kasım’da New York’taki Strand Books’ta başlıyor.

A Book Of Days’in bir açıklamasında, “2018’de, daha sonra ne olabileceğine dair herhangi bir plan veya gündem olmadan, Patti Smith ilk Instagram fotoğrafını yayınladı: el yazısıyla basit bir mesajla ‘Merhaba Herkese!’” deniyor ve devam ediyor,

Sevgili Land Camera 250’si ile çekim yapmasıyla tanınan Smith, telefonundan çocuklarının, radyatörünün, çizmelerinin ve Habeş kedisi Kahire’nin portrelerini içeren görüntüleri yayınlamaya başladı. Takipçiler, Smith’in dünyasına açılan bu minyatür pencerelerle, günlük kahvelerinin fotoğraflarıyla, okuduğu kitaplarla, sevilen kahramanların mezarlarıyla -William Blake, Dylan Thomas, Sylvia Plath, Simone Weil, Albert Camus- hemen bir yakınlık hissettiler.”

Zamanla, sanata adanmış bir hayatın tutarlı bir hikayesi şekillendi ve bir milyondan fazla takipçi, Smith’in tutkularını, bağlılıklarını, takıntılarını ve kaprislerini gösteren görüntülerdeki benzersiz estetiğine karşılık verdi.”

Son olarak şu ifadeler ekleniyor: “Bu kitabın orijinali eski fotoğraflardır: yıl dönümü incileri, bir annenin anahtarlığı ve bir kocanın Mosrite gitarı. Burada da Smith’in yoldaki ve yol dışındaki yaşam arşivlerinden, tren istasyonlarından, karanlık kafelerden ve her zaman yakınlarda olan bir defterden fotoğraflar var. Geniş kapsamlı ancak samimi günlük notasyonlarda Smith, dünyanın dört bir yanındaki seyahatlerinden gönderileri paylaşıyor.”

nme.com

tr_TRTurkish