Queens of the Stone Age’in Yeni Albümü “In Times New Roman…” Yayında

Queens of the Stone Age’in yeni albümü “In Times New Roman…”, Matador Records etiketi ve Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğiyle dinleyiciyle buluştu.

Grubun sekizinci ve altı yıl aradan sonra gelen ilk stüdyo albümü olan “In Times New Roman…”, “korkaklara tavsiye edilmez” notuyla yer yer acımasız bir karaktere bürünse de grubun leziz diskografisinin belki de en güzel halkalarından biri olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Albümün karanlık dehlizlerinde ilerlerken, tema ve sound detaylarında pandemi döneminin, solist Josh Homme’nin yaşadığı karmaşık boşanma süreci ve kendisine konulan kanser teşhisinin etkisini hissetmek mümkün.

Kurucu üye şarkıcı ve gitarist Joshua Homme’nin bugüne kadarki en iğneleyici sözlerinin, grubun anında tanınabilen imza sound’uyla bir araya geldiği ve neredeyse her şarkıda yeni ve benzeri görülmemiş dokunuşların dikkat çektiği şahane bir albüm bekliyor dinleyiciyi.

Yapımcılığını grubun üstlendiği ve miksajı Mark Rankin tarafından yapılan on bir şarkının yer aldığı albüm, Josh Homme’un kendi stüdyosu Pink Duck (RIP)’da kaydedildi ve miksleri yapılırken bazı ek kayıtları Shangri-La’da gerçekleşti.

tr_TRTurkish