Punk Rock Müzesi Mart Ayında Las Vegas’ta Açılıyor

Punk Rock Müzesi, 10 Mart 2023’te Las Vegas’ta punk müziğin tarihine, kültürüne ve saçmalığına adanmış dünyanın en kapsamlı cazibe merkezi olarak görücüye çıkaracak. Las Vegas Strip ve Downtown arasında zorlu bir sanayi bölgesinde yer alan 12.000 metrekarelik müze şu anda yapım aşamasında.

The Punk Rock Museum açıldığında sadece el yazısı şarkı sözleri, enstrümanlar, giysiler, fotoğraflar, el ilanları ve sanat eserleri gibi dünyanın punk sahnesinden eserleri ve hatıraları değil, aynı zamanda bir barı, dövmeciyi, şapeli, punk ürünleri mağazası, performans alanı ve daha fazlasını barındıracak.

Ziyaretçiler ayrıca, hardcore öncülerinden AGNOSTIC FRONT’tan Roger Miret, SUICIDAL TENDENCIES’den Louiche Mayorga, THE OFFSPRING’den Noodles, BAD COP/BAD COP’tan Stacey Dee, THE GERMS/45 GRAVES’den Don Bolles, FISHBONE’dan Angelo Moore, CIRCLE JERKS/PUNK ROCK KARAOKE’den Greg Hetson, THE VANDALS’tan Warren Fitzgerald, SICK OF IT ALL’den Pete Koller, NOFX’ten Smelly, THE VANDALS’tan Joe Escalante, BAD COP/BAD COP’den Linh Le ve RISE AGAINST’ten Zach Blair gibi önemli punk ve hardcore müzisyenleriyle rehberli turlara katılabilecekler.

Punk Rock Müzesi fikri Amerikan punk rock grubu NOFX’ten Mike “Fat Mike” Burkett’in eski Warped Tour menajeri Lisa Brownlee de dahil olmak üzere bir grup arkadaşıyla bir punk rock mağazası açma fikrinin ortaya çıkmasıyla başladı.

Hızla büyüyen fikirle birlikte Burkett, PENNYWISE gitaristi Fletcher Dragge, Bryan Ray Turcotte, Vinnie Fiorello ve yüzlerce benzer fikirde müzisyen ve endüstri profesyonelinden oluşan ve Punk Collective’e dönüşen bir grup oluşturdu.

Onların iş birliğiyle konsept çığ gibi büyüyerek çok daha büyük bir çabaya dönüştü: Punk Rock Müzesi’nin yaratılması. Punk Collective birlikte, türün son yarım yüzyıldaki önemli kültürel etkisini taçlandıran bir müze tasavvur etti. Müze yatırımcısı olarak öne çıkan sahnenin önde gelen isimleri arasında Pat Smear, Brett Gurewitz, Kevin Lyman ve Tony Hawk yer alıyor.

blabbermouth.net

tr_TRTurkish