Michael Stipe İlk Solo Albümünü 2023’te Çıkarmayı Planlıyor

Eski R.E.M. şarkıcı Michael Stipe, ilk solo albümü üzerinde çalıştığını ve 2023’te yayımlamayı umduğunu söyledi. İlk single’ı “Your Capricious Soul”u 2019’da paylaşan Stipe, 2020’nin başlarında “Drive to the Ocean” ve aynı yılın haziran ayında da Big Red Machine ile “No Time For Love Like Now” şarkılarını paylaşmıştı.

Departures ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, yaklaşan albümle ilgili niyetini şöyle özetledi: “Bir grup farklı müzisyenle ve bu şarkıların her biri ile üzerinde çalışıyorum, eğer istediğimi yaparsam -ki yapacağımı düşünüyorum çünkü ben bunun için para ödüyorum- çok farklı olacak.”

Bir menajerlik bağlantısı olmadığını ve hiçbir müzik firmasıyla anlaşmasının olmadığını söyleyen Stipe, “Yetişkin hayatımda ilk kez kendimden başka kimseyle sözleşmem yok. Bu yüzden ne istersem onu yapacağım” diyor ve albümün önümüzdeki yıl bir araya geleceği olasılığı üzerine, “Şarkıların her biri için görsel bir temsil olacak. … Yavaş yavaş inşa etmeyi umuyorum” diye ekliyor.

Müziği bırakmayı hiç düşünüp düşünmediği sorulduğunda Stipe, “Grup dağıldığında müziğe devam etmeyi hayal edemiyordum ve bu fikre geri dönmem beş yıl sürdü” dedi. 2018’de elektroclash ikilisi Fischerspooner ile Sir albümlerinde yaptığı iş birliğiyle geri dönen Stipe o çalışmayla ilgili olarak da şu detaylara değindi, “O kayıtta birlikte çalıştığımız malzemenin ne kadar iyi olduğu konusunda hâlâ şaşkınım. Ben ve yapımcı Andy LeMaster ile uzun süreli bir çalışma ilişkisi kurduk ki bu gerçekten önemli.”

Stipe ayrıca 2023’ün yeni bir kitap, bir sanat sergisi ve çok sayıda dansçı ile çalışacağı bir projeyi içereceğini söyledi. “Tamamen korktuğum ve yapabileceğimden emin olmadığım bir şey yapıyorum” diyor ve ekliyor “Aslında beceriksiz olduğumu biliyorum ama resim yapmaya başladım.”

Ultimateclassicrock.com

tr_TRTurkish