Peter Jackson’ın The Beatles Belgeseli Altı Saatlik Bir TV Serisi Olarak Gösterime Girecek

Yüzüklerin Efendisi serisinin yönetmeni Peter Jackson’ın belgeseli “The Beatles: Get Back” bu sonbaharda bir TV belgesel serisi olarak yayına girecek.

Ancak Variety’nin haberine göre, ilk başta sinemalarda gösterime gireceği açıklanan ve Michael Lindsay-Hogg tarafından çekilen 1969 tarihli “Let it Be” belgeseli için çekilen yaklaşık 60 saatlik kullanılmamış görüntülerden oluşturulan filmin, 25, 26 ve 27 Kasım’da ikişer saatlik üç ayrı bölümle yalnızca Disney+’da gösterime gireceği bildirildi.

Bu hikâyeyi tam olarak anlatılması gerektiği gibi sunmama izin verdikleri için The Beatles, Apple Corps ve Disney’e çok minnettarım,” diyen Jackson yaptığı açıklamada, “Birçok açıdan, Michael Lindsay-Hogg’un dikkat çekici görüntüleri birden fazla hikâyeyi ele alıyor” diyor ve ekliyor,

Arkadaşların ve bireylerin hikayesi. Bu, insan zaaflarının ve ilahi bir ortaklığın hikayesidir. 1969’un başlarındaki sosyal iklimin ortasında geçen, baskı altında ikonik şarkıların işlenmesiyle yaratıcı sürecin ayrıntılı bir açıklaması. Ama bu nostalji değil – ham, dürüst ve insani. Altı saatin üzerinde The Beatles’ı asla mümkün olmadığını düşündüğünüz bir samimiyetle tanıyacaksınız.”

Daha önce paylaşılan ve Jackson’ın “bir fragman değil” ve “filmden bir ‘sekans’ değil. Daha çok bir montaj… size filmin ruhu hakkında bir fikir veriyor” sözleriyle ifade ettiği filmin beş dakikalık ön izlemesine aşağıda göz atabilirsiniz.

What's your reaction?

tr_TRTurkish