Peter Gabriel’in 21 Yıl Sonra Gelen İlk Yeni Albümü “i/o” Yayında

Peter Gabriel, 21 yıl sonra yeni ve orijinal materyallerden oluşan ilk albümü “i/o” ile geri döndü.

“i/o” 12 parçadan oluşuyor ve sırasıyla Mark “Spike” Stent ve Tchad Blake tarafından yapılan Bright-Side Mix ve Dark-Side Mix de dahil olmak üzere birkaç farklı miksle birlikte dinleyiciyle buluşuyor.

Albümde Gabriel’in yanı sıra uzun zamandır birlikte çalıştığı Brian Eno, gitarist David Rhodes, basçı Tony Levin, davulcu Manu Katché, yer alırken, Soweto Gospel Korosu, İsveçli erkek korosu Oprhei Drängar ve New Blood Orkestrası gibi birçok müzisyen de katkıda bulundu.

Peter Gabriel bir basın açıklamasında albüme adını veren şarkı hakkında şu detaylara değinmişti “‘i/o’ giriş/çıkış anlamına gelir”

Bunu birçok elektrikli ekipmanın arkasında görüyorsunuz ve bu, fiziksel ve fiziksel olmayan şekillerde kendimizden çıkardığımız ve kattığımız şeyler hakkında bazı fikirleri tetikledi.

Bu fikrin çıkış noktası buydu ve ardından her şeyin birbirine bağlılığından bahsetmeye çalışmaktı. Yaşlandıkça muhtemelen daha akıllı olmuyorum ama birkaç şey öğrendim ve olduğumuzu düşünmekten hoşlandığımız, bir bütünün parçası olduğumuz bu bağımsız adalar olmadığımız bana çok mantıklı geliyor. Kendimizi daha iyi bağlanmış, hala kafası karışık ancak bir bütünün parçası olan bireyler olarak görebilirsek, belki o zaman öğrenecek bir şeyler vardır?”

Albümün yayınından önce Gabriel her dolunayda yeni bir parça yayımlayarak albümün önizlemesini yaptı. Ayrıca yaklaşık on yıl sonra ilk solo turnesine çıktı.

İki miks dijital olarak dinlenebilir ve CD ve plak formatlarında yayımlandı. Ayrıca Gabriel, her bir miksin bağımsız baskılarının yanı sıra her iki miksi ve Hans-Martin Buff’ın In-Side Mix adlı üçüncü bir miksi içeren 4xLP, üç disklik bir kutu seti de sunuyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish