KISS Dijital Avatarlar Olarak Devam Edecek Yeni Dönemi Duyurdu

KISS, “End Of The Road” veda turnesinin son performansını 2 Aralık Cumartesi gecesi New York Madison Square Garden’da dijital avatarlar olarak devam edeceklerini duyurarak tamamladı.

Bis sırasında, KISS’in kurucuları Paul Stanley ve Gene Simmons ile gitarist Tommy Thayer ve davulcu Eric Singer’dan oluşan son kadrosu, sanal KISS “God Gave Rock And Roll To You” performansına başlamadan önce sahneden ayrıldı.

Stanley son selamlamalardan önce kalabalığa “Yolun sonu başka bir yolun başlangıcıdır” dedi. “Hiçbir yere gitmiyoruz. Bizi her zaman farklı şeylerin içinde göreceksiniz. Sizi rüyalarınızda göreceğiz.”

KISS avatarları Industrial Light & Magic (ILM) tarafından yaratıldı ve Londra’daki başarılı “ABBA Voyage” gösterisinin arkasındaki İsveçli şirket Pophouse Entertainment tarafından finanse edildi ve üretildi.

Pophouse Entertainment CEO’su Per Sundin, Associated Press’e yaptığı açıklamada bu yeni teknolojinin KISS’in mirasını sonsuza kadar sürdürmesine olanak tanıdığını söyledi. Sundin şöyle açıkladı: “KISS aynı gece üç farklı kıtada üç şehirde konser verebilir. İşte bununla yapabileceğiniz şey bu.”

Paul Stanley ise şöyle dedi: “İnsanlar ‘Peki, durduğunuzda ne yapacaksınız?’ diyor. Grup asla durmayacak. Çünkü grubun sahibi biz değiliz. Grubun sahibi hayranlar. Dünya grubun sahibi.”

“Demek istediğim, bu noktaya gelmek için 50 yıl harcadık. ILM ve Pophouse ile çalışarak, hepimiz KISS’i sadece bir müzik grubu olmanın ötesinde tamamen farklı bir seviyeye taşıma vizyonunu paylaşıyoruz. Biz de kendimizi her zaman bir müzik grubundan daha fazlası olarak gördük.

“Başardıklarımız inanılmazdı ama yeterli değil. Grup yaşamaya devam etmeyi hak ediyor çünkü grup bizden daha büyük. Bir sonraki adıma geçmek ve KISS’in ölümsüzleştiğini görmek bizim için heyecan verici.”

Gene Simmons şunları ekledi: “Bizi daha önce hayal bile edemeyeceğimiz yerlere götürerek sonsuza kadar genç ve sonsuza kadar ikonik olabiliriz. Bu teknoloji Paul’ün daha önce hiç olmadığı kadar yükseğe zıplamasını sağlayacak.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish