Pearl Jam Gelecek Albümleri “Dark Matter”dan Yeni Single “Running”i Paylaştı.

Pearl Jam, 19 Nisan’da Monkeywrench Records/Republic Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak “Dark Matter” isimli gelecek albümden yeni single “Running”i paylaştı.

Yeni albüm “Dark Matter”, 2020 tarihli “Gigaton” sonrası grubun ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

Geçtiğimiz ay albümle aynı adı taşıyan ilk single ile albümün ilk ipuçlarını veren grup şimdi de hızlı, punk ve enerjik yeni single “Running”i paylaştı.

“Running”, Rick Rubin’in Los Angeles’taki Shangri-La Stüdyosu’nda prodüktör Andrew Watt ile kaydedilen son şarkılardan biriydi. “Bir tane daha tempolu şarkı bulmak eğlenceliydi” diyen gitarist Stone Gossard, solist Eddie Vedder’ın “buradaki ve albümdeki diğer birkaç noktadaki vokal becerisinin muhteşem olduğunu” da sözlerine ekledi.

Gossard riffleri basçı Jeff Ament’e ait şarkı hakkında SPIN’e yaptığı açıklamada, “Jeff bu parçanın ana bölümlerine sahipti ve grup olarak üzerinde çalıştık” diyor ve ekliyor, “Köprüye bayıldım. Gitarist Mike [McCready]’nin çaldığı akorların ne olduğunu bilmiyorum ama kulağa orijinal geliyor.”

Pearl Jam gitaristi Mike McCready, Classic Rock’a verdiği son röportajda, Ozzy Osbourne, Post Malone, Miley Cyrus ve Iggy Pop ile çalışmalarıyla tanınan son dönemin gözde yapımcılarından Andrew Watt’ın yapımcılığını üstlendiği gelecek albüm “Dark Matter”ı “beklediğinizden çok daha sert” olarak tanımladı.

McCready, grubunun dönüm noktası olan “Ten” ve “Vs.” albümlerine atıfta bulunarak, “İlk birkaç albümün melodisi ve enerjisi var” diyor. “Daha genç bir pop yapımcısı olan Andrew Watt ile çalıştık, ama aslında özünde bir rock adamı – sanırım onun en sevdiği grup biziz. Geçtiğimiz yıl onunla stüdyoya girdiğimizde bizi gerçekten çok zorladı, odaklanmamızı ve şarkı üstüne şarkı çalmamızı sağladı. Gigaton’ı yapmak uzun zaman aldı ama bu yeni albüm uzun sürmedi. Andrew şöyle dedi: ‘Sizin albüm yapmanız çok uzun sürüyor. Hadi bunu hemen şimdi yapalım.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Pearl Jam, photo by Danny Clinch

What's your reaction?

tr_TRTurkish