Pallbearer Yeni Albümü “Mind Burns Alive”ı İlk Single “Where the Light Fades” ile Duyurdu

Pallbearer yeni albümü “Mind Burns Alive”ın 17 Mayıs’ta Nuclear Blast Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacağını duyurdu. Doom grubu ayrıca “Where the Light Fades” isimli ilk single’ı da klibi eşliğinde paylaştı.

2020’de yayımladıkları “Forgotten Days” albümünden dört yıl sonra, Little Rock merkezli doom metal grubunun beşinci uzunçaları olacak “Mind Burns Alive”, Little Rock’taki Fellowship Hall Sound ve basçı Joseph D. Rowland’ın yeni stüdyosu olan North Little Rock’taki Idlewild Audio’da kaydedildi.

Şarkıcı-gitarist Brett Campbell yaklaşık bir saat süren albümle ilgili olarak “Bu şarkılar bugüne kadar yaptığımız her şeyden daha derin bir dinamik ve sonik renk keşfi” diyor. “Gerçek ağırlığın duygusal ağırlıktan geldiğine inanıyorum ve bazen bir duyguyu iletmek için doğru yaklaşım sadece kızdırmak değildir.

Dokunaklı şarkı sözleriyle ilgili olarak Campbell, parçaların “ruhun sayısız hastalığıyla uğraşan insanların hikayelerini anlatan vinyetler” olarak hareket ettiğini söylüyor… yaşadığımız dünya tarafından iletilen hastalıklar ve konular hastalığın semptomlarıdır.

Yapım aşaması beş yıl süren “Mind Burns Alive”ın ilk olarak 2020’de, ardından da 2022’de kaydedilmesi planlanıyordu. Her iki kayıt girişimi de başarısızlıkla sonuçlandı ancak albüm grubun dört üyesi de memleketleri Little Rock, Arkansas’a dönüp birbirlerine yakın bir yerde yaşamaya başlayınca kaydedildi.

Basçı-vokalist Joseph D. Rowland, “Albümün büyük ölçüde yalnızlık üzerine kurulu olması ironik,” diyor ve ekliyor: “Ama uzun süre ayrı kaldıktan sonra bizi bir kasabada tekrar bir araya getirdiğini hissettik.”

Aşağıda yeni şarkı “Where the Light Fades”i dinleyebilir, albüm şarkı listesi ve kapak görseline göz atabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Pallbearer “Mind Burns Alive” şarkı listesi:

01. Where the Light Fades

02. Mind Burns Alive

03. Signals

04. Endless Place

05. Daybreak

06. With Disease

Pallbearer, photo by Dan Almasy

tr_TRTurkish