Paul Simon’dan Yedi Bölümlük, Kesintisiz, Meditatif Bir Yeni Şarkı: “Seven Psalms” Yayında

Paul Simon, bir albümden ziyade sürekli bir müzik parçası olarak duyulması amaçlanan yedi bölüm ve 33 dakikalık bir beste olan “Seven Psalms” isimli yeni müzik projesini paylaştı.

Yapımcılığını Simon ve Kyle Crusham’ın yaptığı “Seven Psalms”da, efsanevi şarkıcı-söz ve şarkı yazarı çeşitli akustik enstrümanlar çalarken, şarkıcı Edie Brickell ve İngiliz vokal topluluğu VOCES8 bu özel projede ona katılıyor. Halk müziğinin doğuşuna, Kral Davut’un İlahilerine selam duran “Seven Psalms”, her işlemesiyle dinleyiciyi kavrayan, meditatif, ilahi benzeri bir ses ortamı olarak ulaşıyor kulaklarımıza.

Paul Simon, müzik fikrinin kendisine bir rüyada geldiğini açıklarken, “15 Ocak 2019’da ‘Seven Psalms adlı bir parça üzerinde çalışıyorsunuz’ diyen bir rüya gördüm” diye hatırladığına değiniyor, “Rüya o kadar güçlüydü ki kalktım ve yazdım. Ama bunun ne anlama geldiği hakkında hiçbir fikrim yoktu.”

Simon şöyle devam ediyor, “Yavaş yavaş bilgi gelecekti. Haftada iki veya üç kez sabah 3:30 ile 5:00 arasında uyanmaya başlardım ve sözler gelirdi. Onları yazar sonra bir araya getirmeye başlardım.”

Her şeyi seni bir rüyaya sokan bu tür bir akış yolunda hareket ettirmek için her zaman çalışıyorum ve bence bir rüya alanına düşmeye istekliysen, yargını hayal kırıklığına uğratmaya da razısın.”

Paul Simon “Seven Psalms”:

1. The Lord

2. Love Is Like A Braid

3. My Professional Opinion

4. Your Forgiveness

5. Trail of Volcanoes

6. The Sacred Harp

7. Wait

tr_TRTurkish