Kesha’nın Yeni Albümü “Gag Order” Yayında

Kesha’nın beşinci stüdyo albümü “Gag Order” yayında.

Kesha, Def Jam Records’un efsanevi kurucu ortağı ve Red Hot Chili Peppers, Slayer ve Beastie Boys albümlerinin arkasındaki usta yapımcı Rick Rubin ile birlikte albümün yönetici yapımcılığını üstlendi. Sanatçı yaptığı açıklamada, “post-pop” kaydını duygusal karanlığıyla kafa kafaya yüzleşmenin bir sonucu olarak tanımlıyor.

Kesha “Karanlık olmadan ışık olmaz. Bu yüzden karanlığımın ışığı almasına izin verdim. Gerçekle savaşamam. Hayat zor ve acı verici. Herkes için,” diyor ve ekliyor, “Bir sanatçı başkalarını mutlu etmek için var olmaz. Bir sanatçının hepimizin sahip olduğu duygulara ses, hareket, renk verdiğine inanıyorum. İyi duygular ve yönetilemeyecek kadar sefil olanlar.”

Albümün adının muhtemelen Kesha’nın yapımcı Dr. Luke ile olan hukuk savaşına gönderme yaptığı söyleniyor. Kesha 2014 yılında yapımcıya cinsel saldırıdan dava açtı ve mahkemeden onunla olan sözleşmesini feshetmesini istedi. Birkaç yıl boyunca, davaları defalarca reddedildi ve Dr. Luke’un etiketinden muaf tutulmak için yaptığı itirazlar reddedildi. Hukuk savaşı başladığından beri şarkıcının tüm albümleri – Gag Order dahil – Dr. Luke’s Kemosabe Records aracılığıyla yayımlandı.

Yayını öncesi “Eat the Acid”, “Fine Line” ve “Only Love Can Save Us Now” single’ları ile ilk ipuçları verilen “Gag Order”, Kesha’nın 2020 albümü “High Road” sonrası ilk yeni şarkılarını kulaklarımıza ulaştırıyor.

Kesha, Photo Credit: Vincent Haycock

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish