Patti Smith’in “Live at Electric Lady” Konser EP’si Yayında

Patti Smith “Live at Electric Lady” isimli yeni bir konser EP’si yayımladı.

“Live at Electric Lady”, Patti Smith’in 2012 tarihli 11. stüdyo albümü Banga’yı yayımladığından beri ilk kaydı oluyor. Spotify serisinin yeni bölümü olan kayıt ünlü New York stüdyosunda kaydedildi.

EP, “Birdland”, “Ghost Dance” ve “Broken Flag” gibi orijinal klasiklerinin yanı sıra Bob Dylan’ın “One Too Many Mornings” ve Stevie Wonder’ın “Blame It on the Sun”ın coverları da dahil olmak üzere toplam yedi şarkı içeriyor.

Smith yaptığı açıklamada, “Spotify’ın en sevdiğimiz kayıt stüdyosu Live at Electric Lady serisinin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz” diyor ve ekliyor, “Benzersiz bir meydan okumaydı ve bize heyecan verici ve yenilikçi bir platform sundu.”

Electric Lady’nin Genel Müdürü/Ortağı Lee Foster şunları söylüyor:

“Kayıttan önce, Patti’nin MD’si ve uzun süredir basçı ve piyanisti olan Tony Shanahan ile Patti’ye sunmak için cover şarkı seçeneklerini tartışıyordum. Seans sırasında bir cover kaydetmeyi umduğumuzdan Patti’ye henüz bahsetmemiştik, bu yüzden o sırada habersizdi. Günler geçti ve Tony ile birlikte doğru şarkıyı bulamadık. Sonra, daha yeni kıvranmaya başlamışken heyecanla beni aradı ve “Stevie Wonder’ın Electric Lady’de kaydedilen 1972 albümü Talking Book’tan ‘Blame It on the Sun’ mı?” diye sordu. Onaylamak için hızlıca baktım ve ona evet dedim. O sabah Patti hiçbir sebep yokken ona şarkının kafasına takıldığını ve grubun bunu öğrenmesini istediğini söylemek için mesaj atmıştı. Kısmet.”

Spotify ve Electric Lady Studios, Live at Electric Lady EP serisini Temmuz ayında duyurdu. Seride Japanese Breakfast, Faye Webster, Bleachers, Remi Wolf, Natalie Bergman ve daha pek çok yapım yer alacak. Jon Batiste, serinin geçen ay piyasaya çıkan ilk EP’sini yayınladı.

tr_TRTurkish