Özgür Akyüz’ün Alternatif ve Akustik Derinlikli İlk EP’si “Bazen” Yayında

Özgür Akyüz alternatif ve akustik esintilerle dinleyiciyi içine çeken ilk EP çalışması “Bazen” ile solo müzik kariyerine ilk adımını attı. Mana Müzik etiketiyle yayınlanan albüm tüm müzik platformlarında dinleyiciyle buluştu.    

On dokuz yaşından beri tüm hayali müzik yapmak olan Özgür, mezuniyet sonrası kendini içinde bulduğu ofis hayatına ve beyaz yakalı kimliğine de hayalleri için veda edip bağımsız olarak kendi müziğini yapma sürecine girdi.

Hedefi samimi müzik yapmak, şarkılarla hikayeler anlatmak ve durmadan üretmek.

Tüm söz ve müziklerin Özgür Akyüz’e ait olduğu albümde prodüktörlüğü tecrübeli müzisyen Emre Sarıtunalılar üstlendi. Albümün gitar ve vokallerinde Özgür Akyüz, davulda Can Güngör, piyanoda Murat Yücel, bas gitarda Tansu Kızılırmak, trompette Sergio Wagner, saksafonda Matt Lappin, Bazen geri vokallerde ise Aytuğ Yaprak yer alıyor.

Miksini Eray Uygur ve mastering’ini Evren Göknar’ın üstlendiği yapıma Deniz Denizer ve Gürkan Kömürcü de katkıda bulundu.

Dört şarkının yer aldığı “Bazen” tüm dijital platformlarda, EP’nin adını taşıyan şarkının Oğuzhan Ejderoğlu yönetmenliğindeki klibi ise Özgür Akyüz’ün resmi Youtube kanalında yerini aldı.

tr_TRTurkish