Outlander 7. sezon 2. Kısmın yayın tarihi yeni sezonun oyuncu kadrosuyla birlikte açıklandı

Tarihi dizi kasım ayında geri dönüyor

Outlander hayranları nihayet 7. sezonun merakla beklenen ikinci yarısı için bir yayın tarihine kavuştu ve bölümlerin 22 Kasım Cuma günü yayınlanması bekleniyor.

Haber 1 Haziran Cumartesi günü Jamie (Sam Heughan) ve Claire’in (Caitriona Balfe) yeni gerçekliklerini kavramaya başladıklarını gösteren bir tanıtım fragmanıyla birlikte açıklandı.

İzleyiciler ikiliyi en son gördüklerinde, İkinci Saratoga Savaşı’nda savaştıktan sonra yeğenleri genç Ian (John Bell) ile birlikte İskoçya’daki evlerine yeni dönmüşlerdi.

Ancak yeni görüntülerden de anlaşılacağı gibi, Claire’in kendisinin ve kocasının Amerika Birleşik Devletleri’nin kuruluşunda rol oynamak istediklerini açıklamasıyla, bu pek de bekledikleri eve dönüş değil. Görüntülerde “Artık geleceğin benim zamanım olduğunu düşünmüyorum” diyor ve devam ediyor: “Jamie ve ben, bu yeni ulusu yaratmanın bir parçası olmak istiyoruz.”

Bu arada Brianna (Sophie Skelton) ve Roger (Richard Rankin), farklı bir zamanda kayıp oğullarını ararken görülüyor.

Teaser fragmanı ve çıkış tarihinin yanı sıra Stars, şu anda yapım aşamasında olan Outlander 8. sezonunun kadrosuna üç yeni oyuncunun katıldığını da açıkladı.

Kieran Brew (House of the Dragon) emekli bir İngiliz askeri olan Yüzbaşı Charles Cunningham’ı canlandıracak, Frances Tomelty (Catastrophe) annesi Elspeth Cunningham’ı canlandıracak ve Carla Woodcock (Such Brave Girls) ekibin yeni üyesi Amaranthus Gray’i canlandıracak.

Balfe daha önce RadioTimes.com’a özel olarak 7. sezonda pek çok tehlikenin olacağını açıklamıştı. Balfe şunları ekledi: “O kadar epik bir sezondu ki. Ve bu yıl o kadar çok şey oluyor ki. İzleyicilerin mutlu olacağını düşünüyorum.”

tr_TRTurkish