Osyron’dan Yaşamın Getirdikleriyle Nasıl Başa Çıktığımıza Dair Bir Edebi Albüm: “Momentous” Yayında

Kanadalı progresif metal grubu Osyron’un yeni albümü “Momentous”, 4 Kasım’da dinleyiciyle buluştu.

Kanada tarihinin derinliklerine dayanan güçlü şarkı sözleri, karmaşık melodileri ve progresif senfonik metalin yükselen temiz vokalleriyle aktardıkları müzikal anlayışlarıyla kendi ülkeleri ve ötesinde güçlü ve büyüyen bir hayran kitlesi yakalayan grubun yeni albümü de bu etkiyi arttıracak detayları barındırıyor.

Grubun eleştirmenlerce beğenilen 2017’deki “Kingsbane” ve 2020 tarihli EP’leri “Foundations” sonrası kulaklarımıza ulaşan yeni albüm “Momentous” grubun yükselen performansını gözler önüne seriyor.

Önceki başarılarından ilham alan Osyron, Foundations ile yarattıkları modern ve progresif sound hissini alıp daha da ileriye götürerek 2021’de yeni bir albüm üzerinde çalışmaya başladı. Sonuç, grubun bugüne kadarki en güçlü albümleri olduğunu hissettikleri “Momentous” olarak karşımıza çıkıyor.

İlk single “Dominion Day” bu konuda etkileyici bir çıkış gerçekleştirdi ve Spotify editoryal “All New Metal” çalma listesine girdi ve bu da grubun Momentous’u sunmaktan daha da gurur duymasına neden oldu. İkinci single “Beyond the Sun” ise Osyron’un bir kez daha yaratıcı ilerlemeye kalplerini ve ruhlarını nasıl kattığını açıkça ortaya koyuyordu öyle ki yeni şarkılarına yatırdıkları bağlılığı duymamak ve hissetmemek imkânsız.

COVID-19 salgını sırasında oluşturulan albüm “Momentous”, dinleyicide birçok yönden yankı uyandırıyor; şiirsel temalar ve dokunaklı şarkı sözleri ile albümle bağ kurmak hiç de güç değil.

Momentous, zorlukların ötesine geçerek ve onlara farklı perspektiflerden bakarak günlük yaşam mücadelelerimizi masaya yatırıyor. Pandemi sırasında aniden hayatımıza giren tüm acı ve sefalet ile son zamanların savaşlarını yansıtıyor ve bazı ağır engeller koyuyor. Momentous’u dinlemek, Osyron’un tüm bunlarla nasıl başa çıkmayı başardığımıza dair saygı uyandıran bir müzik formuna sarılmış bir edebi eser yazmış gibi hissettiriyor.

What's your reaction?

tr_TRTurkish