Guns N’ Roses’dan Büyük Orkestra Kayıtlarıyla Remikslenmiş Yeni “November Rain” Versiyonu

Guns N’ Roses “November Rain”in, elli kişilik bir orkestranın kayıtlarıyla remikslenen yeni versiyonunu yayımladı.

Şarkının, Use Your Illusion I ve II albümlerinin henüz duyurulan devasa 30. yıl dönümü baskısında yer alan elden geçirilmiş yeni versiyonu, film ve televizyon bestecisi Christopher Lennertz tarafından düzenlendi ve yönetildi. Şarkı, progresif rock ikonu Steven Wilson tarafından remikslendi.

Şarkının yeni 2022 sürümü, orijinaliyle aynı performansa sadık bir şekilde mikslendi ancak o sırada kullanılan sample seslerin yerini yeni kaydedilmiş orkestrasyon alıyor.

Şarkının miksini üstlenen, Porcupine Tree ve solo albümleriyle adından sıklıkla söz ettiren, progresif  rock sahnesinin dâhilerinden Steven Wilson, bu projede Guns N’ Roses ile çalışmadan önce Black Sabbath, Yes, Marıllıon, Rush, Jethro Tull, Roxy Musıc, Kıss ve Kıng Crımson şarkılarının remikslerine de imza attı.

Use Your Illusion I ve II albümleri yaklaşık 31 yıl önce, 17 Eylül 1991’de piyasaya sürülmüştü. Sonunda, tek bir kapsamlı pakette birleştirildiler ve orijinal analog stereo master’ların dijital transferlerinden ilk kez tamamen yeniden düzenlendiler.

What's your reaction?

tr_TRTurkish