Oichuung’dan Yeni Kısa Albüm “Endlessness Soullessness”

Replikas, Ayde Mori, Kırıka başta olmak üzere birçoğumuzun gönlünde ayrı yeri olan grupların yanı sıra doğaçlama tutkunlarını büyüleyen Konjo ve son dönemde de Sumru Ağıryürüyen ile birlikte hem avangart hem de geleneksel sesleri yüreğimize zerk eden So Duo sayesinde birçok üretimini takip ettiğimiz Orçun Baştürk, solo kariyerinin deneysel ve yeni ufuklar açan evrenine yeni renkler eklemeyi sürdürüyor.

Bu sıkıntılı salgın döneminde müzikle nefes almayı sürdüren Baştürk (solo kariyerindeki ismiyle Oichuung), “Soğuk Yaz” isimli şarkısına Sumru Ağıryürüyen’in eşlik ettiği yeni kayıtların toplandığı bir kısa albüm ile dinleyiciyi selamlıyor.

Oichuung bandcamp sayfasından paylaşılan ve üç şarkının yer aldığı “Endlessness Soullessness” isimli çalışma, Oichuung’in synthesizer, loops, computer ve vokalde derin, sürprizli ve yenilikçi seslerinin peşine takılmak için keşiflere açık bir dinleme süreci sunuyor.

Oichuung, geçen Temmuz ayı sonunda da “Daddy’s Soft Blues Rack Arpeggio Killings” isimli kısa albümünü yine bandcamp sayfasından yayına sürmüştü.

tr_TRTurkish