Odelibendim ve Sel İş Birliğinden İkinci Tekli “Yok Tadım” Yayında

Odelibendim ve Sel ortaklığından çıkan etnik deep house türündeki ikinci tekli “Yok Tadım” BBI Music Co. etiketiyle yayında.

Elektronik müzik prodüktörü Odelibendim ve şarkıcı, şarkı yazarı Sel, etnik deep house türünde yayınladıkları, “Yok Tadım” adlı ikinci ortak teklisinde, Anadolu müziği esintilerini elektronik müzikle harmanlayıp dinleyiciye modern bir sound sunuyor.

Odelibendim şarkıda, en sevdiği telli çalgılardan biri olan ud’a bolca yer vermekle birlikte nefesli çalgılardan da duduk sample’larına da yer veriyor. Odelibendim, hayatının sürekli koşturup durduğu fakat asla bir yere varmadığını hissettiği bir dönemde yazdığı şarkıda, bu duygularını ve kafasında yaşadığı çelişkileri müziğe ve sözlerine yansıtıyor.

Şarkının sürekli değişmesini, başladığı noktaya hiç dönmemesi ve nakaratsız olmasını Odelibendim imzası olarak uyguladığını belirtiyor. Bundaki amacını ise dinleyicisine sanki bir yolculuğa çıkmışlar hissiyatını yaşatmak olduğundan bahsediyor. Intro’daki sade synth melodisini, şarkının sonunda yanına eklenen başka enstrümanlarla daha da gelişmiş olarak duyuyoruz. Bu da başladığımız yere, bir gün geri dönsek bile asla aynı olamayacağımızı zamanın her şeyi mutlaka farklılaştıracağını anlatıyor.

“Yok Tadım” şimdi dijital platformlarda BBI Music Co. etiketiyle yayında!

tr_TRTurkish