Barlas’ın Yeni Albümü “Bu Ne Dünya Kardeşim?” Yayında

Doksanlardan bu yana müzik tarihimizin unutulmaz şarkılarında imzası bulunan Barlas’ın “Bu Ne Dünya Kardeşim” isimli yeni albümü On Air Müzik etiketi ile yayımlandı.

Sadece kendi albümleri ve şarkıları ile değil; en sevdiğimiz birçok ismin albümünde yer alan hit şarkıları ile de tanınan Barlas’ın en bilinen bestelerinden; kendi yorumladığı “Küt Küt”, Teoman’ın yorumladığı “Ne Ekmek Ne De Su”, Özlem Tekin’in yorumladığı “Aşk Her Şeyi Affeder mi?” ilk akla gelen şarkılardan sadece birkaçı.

Günümüze kadar gelen efsane şarkılardan “Hareket Vakti” de dahil olmak üzere Umay Umay’ın ilk albümünün tamamının söz ve müzikleri de kendisine ait olan Barlas, uzun müzik yolculuğuna günümüze dek aralıksız olarak devam etti; birçok hit şarkıya imzasını attı ve farklı müzik türlerinde Türkçe ve İngilizce sözlü şarkılar yaptı.

Sekiz şarkının yer aldığı “Bu Ne Dünya Kardeşim?” isimli yeni albümün ana teması ise, “İnsanın kendini yok etmesi, kendi dünyasına ve geleceğine yönelik arayışı, öfkesi ve olası kaotik bir geleceğin gelmesine bir bakış açısı…”

tr_TRTurkish