Oblomov Grubu 6 Şubat Depremini Unutturmamak İstiyor: “Yalnız Şehir” Yayında

Ümit Olgun, Buğra Karaçay ve Recep Demir’den oluşan müzik grubu Oblomov, 6 Şubat depremine özel ’Yalnız Şehir’ şarkısını hazırladı. Dijital platformlarda yayınlanacak şarkı ve klibin tüm gelirleri, depremzede çocukların rehabilitasyonu ile ilgili çalışmalara bağışlanacak. Müzisyenler, depremi yaşayan şehirlerin unutulmaması gerektiğine dikkat çekiyor.

Mikrofon başında Ümit Olgun, elektrik gitarda Buğra Karaçay ve bas gitarda Recep Demir’den oluşan Oblomov grubu, “Hatırladığımız kadar güçlü, unuttuğumuz kadar suçluyuz” diyerek hazırladıkları “Yalnız Şehir” şarkısını dinleyicilerle buluşturuyor. Tüm gelirleri, depremzede çocukların rehabilitasyonu ile ilgili çalışmalara bağışlanacak şarkıya destek isteyen müzisyenler, “Her dinleme ve izleme, depremzede çocuklarımızın rehabilitasyonuna katkı sağlayacaktır. Dolayısıyla ‘Yalnız Şehir’ Antakya’yı ve ‘Yalnız Şehir’ şarkımızı, yalnız bırakmayın” diyor.

Canlarımız, Çocukluğumuz, Hatıralarımız…Her Şeyimiz Enkazın Altında Kaldı.”

Grubun Antakya doğumlu olan solisti Ümit Olgun, “Canlarımızla beraber çocukluğumuz, hatıralarımız, yaşanmışlıklarımız, her şeyimiz enkazın altına kaldı. Büyük yıkımın üzerinden bir yıl geçmesine rağmen sorunlar, 6 Şubat sabahındaki gibi tüm çıplaklığıyla duruyor. Ülkede yaşayan her vicdan sahibi insanda olduğu gibi deprem bizde de duygusal olarak onarılması imkânsız bir yıkıma sebep oldu. Dünyanın kültür başkenti ve insan uygarlığının yüz akı Antakya’da hiçbir şeyin 6 Şubat öncesindeki gibi olmayacağını bilmek bizim için büyük bir acı. Bu yüzden ‘Yalnız Şehir’ ile unutturmamayı amaçladık ve deprem bölgesindeki çocuklara bir yardımımız olsun istedik” diyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish