Objektif’ten Umudu Kaybetmemeye Dair: Yeni Şarkı “Hey Sen!” Yayında

34 yılı aşkın süredir memleket rock müzik sahnesinin önde gelen gruplarından olan Objektif, bir yıllık sessizliğini Garaj Müzik etiketli yeni single “Hey Sen” ile bozuyor.

Solist ve gitarist Vecdi Yücalan önderliğinde rock müzik tutkusundan ve duruşundan taviz vermeden yoluna devam eden grup bugüne kadar beş stüdyo ve iki konser albümü yayımladı.

Yeni şarkıda rock altyapısı üzerine keman, perküsyon ve klarnet ekleyerek deneysel bir tecrübe yaşatan Objektif, her zaman olduğu gibi kaliteden ödün vermeden farkındalık yaratmaya devam ediyor.

Günümüz dünyasında, hayatın iniş çıkışlarını çok yoğun yaşadığımız bu kesitte, ne yaşarsak yaşayalım sonunda yüzümüzün güleceğini, mutluluğu bulabileceğimiz günler olduğunu ve umudumuzu hiçbir zaman kaybetmememiz gerektiğinin mesajını veriyor Objektif.

“Hey Sen”in kayıt sürecinde gruba, klarnette Göksun Çavdar, yaylılarda İstanbul Strings ve Ömer Öcal, vurmalı çalgılarda ise Mehmet Akatay eşlik ediyor.

Söz ve müziği grubun solisti Vecdi Yücalan’a ait şarkının düzenlemesinde de Vecdi Yücalan’ı, grubun bas gitaristi Murat Tükenmez’i ve misafir sanatçılardan Ömer Öcal’ı görüyoruz.

Grubun kadrosu vokal ve gitarda Vecdi Yücalan, bas gitarda Murat Tükenmez, gitarlarda Umut Mutku ve Çağlar Abanoz ve davulda Onur Akça’dan oluşuyor.

tr_TRTurkish