Nilüfer Yanya’nın Son Albümü “Painless”ın Deluxe Versiyonu Yayında

Türk kökenli, Londra doğumlu şarkıcı, şarkı yazarı ve gitarist Nilüfer Yanya’nın, ses getiren ikinci albümü “Painless”ın deluxe versiyonu bugün dinleyiciyle buluştu.

Projede 5 yeni şarkı bulunuyor. Yanya’nın en sevilen bestelerinden “midnight sun”a iki yeni ve hızla yükselen İngiliz isim; pop-soul şarkıcısı ve piyanisti Sampha ile alternatif rock’çı solist ve gitarist King Krule’un ayrı yorumları dikkat çekiyor.

Kalan üç şarkıysa albümde önemli rol oynamış prodüktör Will Archer’ın “shameless”, “midnight sun” ve “chase m”e parçalarına getirdiği elektronik yeniden derlemeler. Projede ayrıca Yanya’nın yıl içinde çıkardığı yanıcı PJ Harvey cover’ı “Rid of Me” de bulunuyor.

“Painless (Deluxe)”, Türkiye’de GRGDN Müzik desteğiyle şimdi tüm platformlarda.

Sampha ve King Krule remix’leriyle ilgili Yanya, şunları söyledi: “İki müzisyenin de büyük bir hayranı olarak bu remix’leri çıkarmak benim için bir onur. İkisi birbirinden farklı, birbirinden güzel. Bir şarkının bu kadar farklı şekillerde hayat bulabilmesi benim için büyüleyici bir şey. Umarım siz de bu remix’leri benim kadar beğenirsiniz.”

Son albümü “Painless”, Yanya için duygusal kırılganlığın derinliklerine indiği bir çalışmaydı. Londra’nın Stoke Newington semtindeki bir bodrum stüdyosunda ve daha kırsal Penzance bölgesinde Riverfish Music’de kaydedilip, sabit prodüktörlerinden Wilma Archer’ın, DEEK Recordings kurucusu Bullion’ın, Big Thief ile bilinen prodüktör Andrew Sarlo’nun ve Yanya’nın başlıca sahne müzisyeni Jazzi Bobbi’nin katkılarıyla doğdu.

“Painless”, Yanya’nın romantik gerginliklerinin yanı sıra uçağa binme korkusu, hatta güzellik sektörüyle ilgili hoşnutsuzlukları gibi daha niş konuları da ele alan ilk albümü Miss Universe ve 2021 tarihli EP’si ‘Feeling Lucky?’nin devamı niteliğinde. Bu eserlerde de olduğu gibi, “Painless”da da şarkıcının başlıca müzikal ilham kaynağı, merkezinde doksanları tutmaktan şaşmayan çeşitli alternatif ve indie rock akımları.

Nilüfer Yanya fotoğraf: Molly Daniel

tr_TRTurkish