Oakland Merkezli Post-Punk Grubu Low Praise Yeni Albümü “Dressing” ile Huzurlarınızda

Gergin enerjisi ve vokal teknikleri 70’lerin sonlarındaki post-punk gruplarına göz kırpan, Oakland merkezli post-punk üçlüsü Low Praise, yeni albümü “Dressing” ile huzurlarınızda.

Grup albümün yayınıyla birlikte “Time Is Calling” şarkısının da müzik videosunu paylaştı.

Grubun ilk uzun metrajlı albümü olan “Dressing”, Covidin bir yıllık zirve dönemi ile bölünmüş iki seansta kaydedildi. Bu süre zarfında evrim geçirmeye ve uzaktan iş birliği yapmak gibi zorlukların üstesinden gelmeye çalışan ekibin bu çabası sound ve yapıdaki yeni deneyimlere yol açtı. Grup daha sonra bu dijital fikirleri sadeleştirilmiş üç parçalı canlı formatlarında yeniden hayal etmek için bir araya geldi.

Nihai sonuç olan “Dressing” ile Low Praise’ın bugüne kadarki en çeşitli ve geniş kitlelere ulaşan şarkılarını, o dönemde topluca deneyimledikleri kaygı ve çaresizlik temalarıyla bir araya getirerek sunuyor.

Şarkıcı ve gitarist Chris Stevens’ın albüm yayınıyla birlikte klibi paylaşılan “Time Is Calling” şarkısı hakkında değindiği detaylar albümün üretim sürecindeki hissiyata ışık tutuyor adeta:

Bu şarkı geçiciliği kabul etmekle ilgili. Son birkaç yılda (özellikle) birçok insan gibi ben de bir endişe, depresyon ve geleceğin nasıl olacağına dair bir belirsizlik dalgası yaşıyordum. O zamanlar 40 yaşıma yaklaşıyordum, Covid ile ilgili işten çıkarmalar nedeniyle işsizdim, varoluşsal korkuyla doluydum ve hayatımda ne yaptığımı ve geri kalanıyla ne yapacağımı düşünüyordum. Sık sık gecenin bir yarısı tüm bu düşüncelerle uyanır ve birkaç saat uyumak için kendimi sakinleştirmenin bir yolunu bulmaya çalışırdım. Ana gitar riffi ve vokal melodisi ile birlikte “zaman çağırıyor” cümlesi kafamda zaten vardı. Sonunda uykuya dalana kadar buna dayalı şarkı sözü fikirlerini gözden geçirdim. Hepimiz şarkı fikrinin üzerinden geçmek için bir araya geldiğimizde, bir gecede temel yapıyı hemen hemen detaylandırdık. Bu, güçlü hissettiren şarkılardan sadece biri ve fazla düşünmek istemedik.”

Grup daha önce Marbled Eye’dan Andrew Oswald tarafından kaydedilen, “Expectation(S)” ve “Tanning Beds” isimli iki EP. yayımlamıştı.

Low Praise’in yeni albümü “Dressing” tüm dijital müzik platformlarında dinleyiciyi bekliyor.

tr_TRTurkish