Nilüfer Yanya’dan Yeni Tekli: “Like I Say (I Runaway)”

Nilüfer Yanya, 2022’de yayınladığı PAINLESS albümünün ardından “Like I Say (I runaway)” isimli teklisiyle geri dönerken, kariyerine Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğindeki dünyaca ünlü bağımsız plak şirketi Ninja Tune’la ilerlediğini duyurdu.

Yeni tekli, Yanya’nın kaleminden kâğıda akan özgünlüğünün ve doğuştan gelen yaratıcılığının parlak bir örneği ve gelecekte karşılaşacaklarımıza dair bir tadımlık.

“Like I Say (I runaway)” Yanya’nın kaçak bir gelini canlandırdığı, kız kardeşi Molly Daniel’in yönetmenliğindeki bir video kliple beraber yayınlandı. Şarkı, genel olarak 90’ların alternatif radyosunu anımsatan bir koronun altındaki kalın, bozuk gitar çıtırtıları taşıyor. Single, zamanın ne kadar değerli olduğunu anladığınız ana odaklanıyor. Şarkının vurguladığı şey hakkında konuşan Nilüfer, “Önemli olan, zamanınızı nasıl geçirmeyi seçtiğinizle ilgili. Zaman, bir çeşit para birimi gibidir. Onu asla geri alamazsınız. Bunun farkına varılması oldukça zorlayıcı bir şey.”

Yeni tekli, Yanya’nın PAINLESS ve ilk albümü Miss Universe’de de birlikte çalıştığı yaratıcı ortağı Wilma Archer (Sudan Archives, MF DOOM, Celeste) ile yazıldı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Fotoğraf: Molly Daniel

tr_TRTurkish