Nightwish Solisti Floor Jansen Mart Ayında Bir Pop Single Yayınlayacak

Metal sahnesinin en güçlü seslerinden, Nightwish solisti Floor Jansen ilerleyen günlerde solo kariyeriyle de kendinden söz ettireceğinin sinyallerini vermeyi sürdürüyor.

Neredeyse on yıldır Nightwish’in mikrofon başındaki kudreti olarak müzik kariyerinin önemli bir dönemini yaşayan Jansen, YouTube canlı yayınında solo müzik kariyeri hakkında bilgiler verdi.

Birçok şarkısının olduğunu ancak bir tanesinin yayınlanmaya hazır olduğunu söyleyen Jansen, ilk şarkının 25 Mart’ta geleceğini duyurdu.

Jansen solo şarkısının müzikal yönü ile ilgili olarak “bu bir pop şarkısı, yani metal değil, rock değil ama kesinlikle benim” diyerek ipucunu veriyor. Jansen, şarkının son aylarda üzerinde çalıştığı yeni solo müziğinin tamamını temsil etmeyebileceğini söylerken, yaklaşan solo koleksiyonuna atıfta bulunarak, “Aslında bu daha çok tarzların bir karışımı” diyor.

Geçen yaz Floor, “Peter Orullian ile Breaking Absolutes” podcast’inde yaptığı konuşmada, pandeminin başlamasından kısa bir süre önce solo bir albüm üzerinde çalıştığını söylemiş ve yıllardır gerçek anlamda kullanamadığı kendi yaratıcılığını başlattığının altını çizmişti.

Jansen, Metal Hammer dergisi ile yaptığı 2020 röportajında ​​ise solo albüm yapma ihtimaliyle ilgili olarak, “20 yıllık rock ve metalden sonra sanırım başka bir şey yapmak istiyorum. Nightwish ile noktalamaktan bahsetmiyorum, onun yanında bir şey” ifadesini kullanmıştı.

blabbermouth.net

tr_TRTurkish