Keith Richards İmzalı Gitar ve NFT Yardım Müzayedesini Duyurdu

Keith Richards, bu ay bir hayır kurumu için açık artırmaya çıkarılacak gitar tabanlı bir NFT’nin ayrıntılarını açıkladı.

Rolling Stones gitaristi, Grammy’nin müzik yardım kuruluşu MusiCares için fon toplayacak olan müzayede için müzisyenler yararına çevre dostu NFT’ler yaratma konusunda uzmanlaşmış ve kendisini “devrimci, çevreye duyarlı bir NFT platformu” olarak tanımlayan “yeşil NFT platformu” OneOf ile ortaklık kurdu.

Richards, imzalı siyah Gibson ES-335 elektro-akustik gitarın yanı sıra gitarın kendisinin, “gerçekliğin bir işareti olarak” imzaladığı dört saniyelik bir videoyu içeren NFT’sini açık artırmaya çıkaracak.

Beverly Hills’teki Julien’s Auctions’da gerçekleştirilecek ilk NFT satışına işaret eden müzayede 30 Ocak’ta Pasifik Saati ile 13:00’te (GMT yaklaşık 21:00) çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Müzayedenin aslında 64. Grammy Ödülleri kutlamasından bir gün önce gerçekleşmesi planlanıyordu ancak ödüller koronavirüs ile ilgili endişeler nedeniyle 5 Ocak tarihine ertelendi.

OneOf’un kurucu ortağı Adam Fell yaptığı açıklamada, “İlk Keith Richards NFT’sini basan platform olmaktan onur duyuyoruz” diyor ve ekliyor, “Keith bir müzik efsanesidir, onu ve ekibini gelecek nesiller için müzisyenleri güçlendirebilecek çevre dostu blok zinciri teknolojisini savunduğu için alkışlıyoruz.”

Böylelikle Richards, Ozzy Osbourne, Rammstein, Slipknot ve BabyMetal gibi NFT’lere dahil olan önemli müzisyenlerin ve grupların büyüyen listesine katılıyor.

Kapak fotoğrafı: Michael Hickey, Getty Images

tr_TRTurkish