Nick Cave Yeni Bad Seeds Albümünün Neredeyse Bittiğini Söyledi

Nick Cave, Bad Seeds ile grubun dört yıl sonraki gelecek ilk albümü için stüdyoda olduğunu doğruladı.

Müzisyen haberi The Red Hand Files adlı web sitesindeki son yazısında paylaştı. “Yeni Bad Seeds albümünü bitirmek üzere stüdyoya döndüğümü herkese bildirmek isterim” diye yazan Cave, albüm çalışmalarına odaklanmak üzere web sitesi yöneticiliği görevine “birkaç hafta” ara vereceğini açıkladı. Yeni albüm, 2019 tarihli “Ghosteen”den bu yana Bad Seeds’in yayımlayacağı ilk albüm olacak.

Cave yeni projenin varlığını ilk kez ocak ayında doğrulamış ve 2023 planlarıyla ilgili bir soruya şu yanıtı vermişti: “Bu yıl için planım Bad Seeds ile yeni bir albüm yapmak. Bu hem iyi hem de kötü bir haber. İyi haber çünkü kim yeni bir Bad Seeds albümü istemez ki? Kötü haber çünkü o lanet şeyi yazmam gerekiyor.”

Cave aynı yazıda, albüm yaparken içine düştüğü ruh halini anlatmaya devam etmiş, “Her albümde aynı, o tanıdık eksiklik duygusunu hissediyorum, sanki takım elbiseli büyük, aptal, boş bir şeymişim gibi” diye yazmıştı.

Çok huysuzum ve Susie [Cave, karısı] bir haftalığına kaçtı. Yaratıcı bir dürtüye benzeyen her şey yosunlu, kurbağalı bir deliğe gömülmüş, uyuyor, umarım ölmemiştir. Onu çağırmak, uykusundan uyandırmak zorundayım. Bu kötü, cezalandırıcı, göz altı torbalı bir iş haline geliyor. Kafamın içinde delilik gibi kafiyeli, çıldırtıcı bir şarkı sesi duymaya başlıyorum.”

Yeni Albümle ilgili açıklama Cave’in Radiohead basçısı Colin Greenwood eşliğinde bazı nadir solo konserler vereceği Kuzey Amerika turnesi öncesinde geliyor.

Consequence.net

tr_TRTurkish