Naomi Watts, Audrey Diwan’ın Erotik Draması ‘Emmanuelle’e Katıldı

Variety, iki Oscar adaylığı olan Naomi Watts’ın, Audrey Diwan’ın merakla beklenen erotik draması “Emmanuelle”in kadrosuna katıldığını doğruladı.

Diwan’ın Venedik ödüllü “Happening” filminin devamı olan bu film, Emmanuelle Arsan’ın romanından ilham alıyor ve Diwan ile Rebecca Zlotowski (“Başkalarının Çocukları”) tarafından ortaklaşa geliştirilen bir senaryoya dayanıyor. Kitap bir kadına ve onun yarattığı bir dizi erotik fanteziye odaklanıyor. Daha önce Just Jaeckin’in yönettiği ve Sylvia Kristel’in başrol oynadığı aynı adlı 1974 filmi de kült bir hit haline gelmişti.

Watts bu haberi, Céline Sciamma’nın “Portrait of a Lady on Fire” filminde çığır açan ve Todd Field’ın filmiyle ilk İngilizce konuşmasını yapan, eleştirmenlerce beğenilen, Emmanuelle’in başrol oyuncusu Fransız oyuncu Noemie Merlant’la birlikte bir Instagram hikayesi yayınlayarak açıkladı. Oscar adayı film “Tar”. Merlant, “Emmanuelle”de başrolü oynuyor. Kadronun geri kalanı ise Will Sharpe (“The White Lotus”), Jamie Campbell Bower (“Stranger Things”), Chacha Huang (“Money Heist”) ve Anthony Wong’dan (“Infernal Affairs”) oluşuyor.

GÖRSEL: GETTY IMAGE

VARIETY

tr_TRTurkish