Ennio Morricone Belgeseli “Ennio”dan Fragman

Giuseppe Tornatore’nin ünlü İtalyan film müziği bestecisi Ennio Morricone üzerine hazırladığı belgeselin fragmanı, yayınlandı.

Belgesel ABD’deki belirli sinemalarda 9 Şubat 2024’te gösterime girecek.

“Ennio” ismindeki film, Morricone’nin Sergio Leone ile yaptığı ilk çalışmalardan Quentin Tarantino’nun 2016 yapımı The Hateful Eight filmiyle kazandığı ilk Akademi Ödülü’ne ve tabii ki “The Good, the Bad and the Ugly”, “Once Upon a Time in America”, “Days of Heaven”, “The Mission” ve “The Untouchables”a kadar uzanan kariyerinin izini sürüyor. Ayrıca 2020 yılında hayatını kaybeden besteci kendi hikayesini anlatırken, sanatsal sürecini de çözümlüyor.

Belgesele Clint Eastwood, Quentin Tarantino ve Bruce Springsteen de dahil olmak üzere birçok iş arkadaşı ve çağdaşıyla yapılan röportajlar da ekleniyor. “Ennio”da ayrıca Oliver Stone, Hans Zimmer, John Williams, Bernardo Bertolucci, Marco Bellocchio, Giuliano Montaldo, Dario Argento, Joan Baez ve daha birçok isim yer alıyor.

Morricone ve Tornatore, 1988 yapımı “Cinema Paradiso” ile başlayan uzun bir iş birliği geçmişini paylaştılar. Morricone, 1998 yapımı “Legend of 1900”un Altın Küre ödüllü müziği de dahil olmak üzere Tornatore’nin sonraki tüm filmlerinin müziklerini yazmaya devam etti.

Ennio prömiyerini Temmuz 2021’de Venedik Film Festivali’nde yapmıştı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

consequence

What's your reaction?

tr_TRTurkish