Liam Gallagher ve John Squire Gelecek Albümü ve İlk Single ‘Just Another Rainbow’u Duyurdu

Manchester indie sahnesinin kahramanları Liam Gallagher ve John Squire uzun zamandır beklenen ortak projelerinin detaylarını açıkladılar. İlk single ‘Just Another Rainbow’ önümüzdeki ay yayımlanacak.

Oasis’in eski solisti solo bir yıldıza dönüşürken, eski Stone Roses gitaristi de bir süredir birlikte müzik yapıyor. Haziran ayında Gallagher, 1995 Oasis klasiği ‘Champagne Supernova’yı seslendirmek üzere Knebworth konserleri sırasında Squires’i sahneye çıkarmış ve ardından bir Tweet atmıştı: “Süper grup geliyor LG JS.”

Gallagher ayrıca ikilinin “kesinlikle” birlikte çalışacaklarını doğruladı ve The Beatles’ın yedinci albümüne atıfta bulunarak ikilinin ortak uzunçalarının “Revolver’dan bu yana en iyi kayıt” olacağını söyledi.

Gallagher ve Squire, bu hafta birbirlerine ait bir dizi videonun yer aldığı bir web sitesi açarak, ilk single’ları ‘Just Another Rainbow’un 5 Ocak 2024’te yayımlanacağını ve “yıl ilerledikçe daha fazla yeni müziğin bunu takip edeceğini” duyurdu. Single, 7″ plak olarak ön siparişe açıldı.

Single için yapılan basın açıklamasında, Squire’ın “anında unutulmaz psychedelia tınılı gitarının” Gallagher’ın vokalinde “tutku, kişilik ve son derece inanç” ile buluştuğu belirtiliyor.

Squire, “Bana göre ‘Just Another Rainbow’un en bariz yorumu, hayal kırıklığı ile ilgili olduğu ve gerçekten istediğinizi asla elde edemeyeceğiniz duygusu” dedi. “Ama şarkıları açıklamayı sevmiyorum, bence bu dinleyicinin ayrıcalığı, ne olmasını istiyorsanız o. Bana göre bu aynı zamanda birlikte yaptığımız en moral verici parçalardan biri ki bu çok garip.”

‘Champagne Supernova’ şarkısında çalmak üzere Knebworth’te Gallagher’a katılmasının ardından Squire, Gallagher’ın “tamamen mega” olarak nitelendirdiği üç şarkı gönderdi ve ciddi bir şekilde yazmaya ve Jimi Hendrix, Sex Pistols, The Faces, Bob Marley ve The Bee Gees’den etkilendiklerini belirterek uzaktan çalışmaya başladılar.

Proje daha sonra Gallagher’ın Squire’ın Macclesfield’daki stüdyosuna katılmasıyla büyüdü ve Los Angeles’ta yapımcı Greg Kurstin [Adele, Foo Fighters, Sia] ile üç hafta süren seansları tamamladı. Kurstin aynı zamanda kayıtta bas çalarken, davulda Beck, R.E.M. ve Atoms For Peace davulcusu Joey Waronker yer aldı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish