Myrkur Yeni Albümü “Spine”ı İlk Single “Like Humans” ile Duyurdu

Danimarkalı sanatçı Amalie Brunn’un folk/metal projesi Myrkur, 20 Ekim’de Relapse Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak yeni albümü Spine’ı duyurdu. Albümden kulaklarımıza ulaşan ilk single ise “Like Humans” oldu.

Myrkur’un her albümünde olduğu gibi Spine’da da Brunn sanatsal bir dönüş yapıyor. Daha önce black metal ve geleneksel İskandinav folk müziğini keşfeden Brunn, “Like Humans “taki ilk ipuçlarını göz önüne alınca başka bir kulvarda ancak yine derin sulara açıldığını görüyoruz.

Geniş kapsamlı dream-pop zemininde, atmosferik kıvamı doyurucu ve metalik gitar işçiliğiyle de önce ki albümlere selam çakan kısımlara sahip bir post-metal evreni mevzubahis.

Albümün basın bülteninde Brunn, “‘Like Humans’ı yazdığımda kendimi insan ırkından çok kopuk ve izole hissettim,” diyor.

Dokunma eksikliği ve anneliğin ilk birkaç yılında olmak beni hiç düşünmediğim bir şekilde insan olmaya zorladı. Tüm bu değişimleri aynı anda yaşamak beni umutsuzca yeryüzü ve insanlarla bir bağ hissetmeye itti. Bu albümü yazmak ve kaydetmek iyileşmeme ve bu hayalimde başarılı olmama yardımcı oldu.”

Brunn, Sigur Rós’un İzlanda’daki Sundlaugin stüdyosunda kaydedilen Spine için prodüktör Randall Dunn ile çalıştı. Yeni albüm, iki EP ve bir tiyatro müziği ile birlikte Brunn’un Myrkur adı altında dördüncü stüdyo albümü.

Aşağıda yeni şarkı “Like Humans”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Myrkur ‘Spine’ şarkı listesi:

01. Balfaerd

02. Like Humans

03. Mothlike

04. My Blood Is Gold

05. Spine

06. Valkyriernes Sang

07. Blazing Sky

08. Devil in the detail

09. Menneskebarn

Mykur, photo by Gobinder Jhitta

Consequence.net

tr_TRTurkish