Mr. Steel’in Yeni Şarkısı ”Azrael” Yayında

İstanbullu rock ve blues müzisyeni Mr. Steel (Murat Çelik) yeni şarkısı ”Azrael” ile bizlerle.

Mr.Steel bu şarkıda Azrail’i bir kadın olarak tasvir ediyor ve onu düelloya davet ederek, yapabileceğin tek şey beni öldürmek başka ne yapabilirsin ki diye soruyor. Ardından da şöyle diyor ve soruyor, “benimle yüzleş korkma benden.” Biraz hayalci biraz radikal ama hayal üzerinde gerçek zira gerçeklerin bu denli kirlendiği bu zamanda bize beyaz hayaller lazım öyle değil mi?

Şarkıda gitarla yapılan Anadolu kostak tavrını ve klipte aşuk ile maşuk, Mersin Silifke köçek oyununu görmek ve dinlemek mümkün.

Mr Steel’i pandemi sürecinde, dünyanın dört bir yanından birçok müzisyenin evlerinden katılımıyla kaydettiği klibi ile yayımlanan “No Panic”, ardından da salgın ve sonrası tüm dünyada şiddetini iyiden iyiye arttıran küresel depresyon gerçeğini güçlü bir şekilde ele alan “Global Depression” şarkılarıyla dinlemiştik. Sonrasında ise pandemik şarkılarının sonuncusu olan ve gezegen üzerindeki alışılması güç, huzursuz ve diken üstü durumu tasvir eden “What day is it today?” ve “Snowman” şarkılarına kulak vermiştik.

Yeni şarkı Azrael”de vokal ve gitardaki Mr.Steel’e davulda Sunay Ersoy, bas gitarda ise Taner Ersoy eşlik ederken şarkı, Hatice Çelik’in yönettiği klip ile servis edildi.

tr_TRTurkish