Alter Bridge Gelecek Albümü “Pawns & Kings”i İsim Şarkısını Paylaşarak Duyurdu

Alter Bridge, yedinci stüdyo albümü “Pawns & Kings”in 14 Ekim’de Napalm Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşacağını duyurdu. Grup duyuruyla birlikte albümün başlık parçasını paylaştı.

Şarkıcı Myles Kennedy, gitarist Mark Tremonti, basçı Brian Marshall ve davulcu Scott Phillips’den kurulu grup, 10 yeni şarkıdan oluşan albümün Florida’daki Studio Barbarosa’da gerçekleşen kayıt sürecinde uzun süredir iş birliği yaptıkları yapımcı Michael “Elvis” Baskette ile çalıştı.

Bir basın açıklamasına göre, albümün öne çıkan özelliklerinden biri de gitarist Tremonti’nin “Stay” baladında şarkı söylemesi. Bu durum Alter Bridge özelinde yeni bir gelişme olsa da gitarist kendi adını taşıyan grubunu yönetiyor ve yakın zamanda Frank Sinatra coverlarından oluşan bir yardım albümü yayınladı. Dolayısıyla Tremonti de mikrofon başında kendini kanıtlamış bir şarkıcı.

Tremonti, geçtiğimiz eylül ayında Napalm Records aracılığıyla solo grubu TREMONTI’nin “Marching In Time” isimli beşinci albümünü yayınladı. Kennedy ise ikinci solo albümü “The Ides Of March”ı mayıs 2021’de yine Napalm Records etiketiyle yayımladı.

Yeni albüm “Pawns & Kings”, ekim 2019’da dinleyiciyle buluşan “Walk The Sky” sonrası grubun ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

Aşağıda, albümden paylaşılan ilk şarkı “Pawns & Kings”, şarkı listesi ve kapak görseline göz atabilirsiniz.

Alter Bridge “Pawns & Kings” şarkı listesi:

1) This Is War

2) Dead Among The Living

3) Silver Tongue

4) Sin After Sin

5) Stay

6) Holiday

7) Fable Of The Silent Son

8) Season Of Promise

9) Last Man Standing

10) Pawns & Kings

Grup fotoğrafı: Chuck Brueckmann

tr_TRTurkish