Mr. Big, 2023-2024 Veda Turunu Duyurdu

Mr. Big, 2023 ve 2024’te gerçekleşecek veda turunun duyurusunu yaptı.

Kıdemli rock grubu, 2024 için açıklanması planlanan ABD, Avrupa ve Güney Amerika gösterilerinin yanı sıra bu yaz Asya’da yapılacak turnenin tarihlerini açıkladı.

“The Big Finish” isimli turda Mr. Big, 1991 tarihli “Lean Into It” albümünün tamamını çalacak. Albüm, grubun Billboard Hot 100 tablosunda 1 numaraya yükselen hit baladı “To Be With You”yu içermesi bakımından grubun kariyerinde önemli bir yere sahip.

Grup basın açıklamasında, 2018’de parkinson hastalığıyla mücadele ettikten sonra hayatını kaybeden davulcu Pat Torpey’in vefatının ardından tur kariyerine son vermenin doğru zaman olduğunu söyledi. Grup ayrıca Spock’s Beard ve Big Big Train kadrolarından tanınan Nick D’Virgilio’nun davul setinin arkasında Torpey’in yerini alacağını açıkladı.

Basçı Billy Sheehan, “Adamakıllı bir veda etmek istedik ve bunu yapmanın doğru yolu bu gibi görünüyor” dedi.

Gitarist Paul Gilbert ekledi, “Müziğimize uygun, büyük bir eğlence fantezisi bulduğumuzdan emin olma sürecindeyiz. Müziğimiz dünyanın her yerinde harika bir şekilde yankılandığından, bu yerlerde çalabildiğimiz kadar çok yerde çalacağız.”

Solist Eric Martin ise “Cidden, Mr. Big olarak tekrar sahnede hep birlikte çalmak ve grup olarak yıllar boyunca yaptığımız her şeye bir bayrak dikme şansı bulduğumuz için mutluyum” ifadesini kullanıyor.

Turun 2024 ABD, Avrupa ve Güney Amerika tarihleri henüz açıklanmazken, 2023 Asya gezisi 20 Temmuz’da Japonya’nın Nagoya kentinde başlayacak ve 12 Ağustos’ta Endonezya’nın Jakarta kentinde bir gösteriyle devam edecek.

tr_TRTurkish